Autók » Opel » Kadett (1984-1993)

Kadett 1.3 Ls

"Faék"

Nos, 1 hete vettem ezt a sz*rt, az előző tulaj átvágott mint.... na mindegy.

Szoval első kocsim ez a hulladék. Külsőre szép állapotunak tűnik, új fényezés 2 év műszaki stb., DE most hagyott az út szélén 2 szor miután 1 napot szereltük, hibák: nem indul az autó, cseréltem mindent kábel gyertya... a gyertya menetét elkenték ezért persely+ javitó szett és egy rakás szivás (erről elfelejtett szólni a tulaj)

és mi jöhet még.

a kocsi most egy benzinkút parkolójában áll tankolás után nem indult.

Folyt köv...

A fentieket kiegészítve a hiba oka a vez. szíj elkopott ezért nem indult.

Alapvetően megbízható autó, puritán gyenge de megy. A fenti hibák az előző tulajok hanyagsága miatt jöttek elő.

Amit cseréltem:
-gyergyák 4 db (GM-es) 650 ft/db + (egy javító stift vagy mi a menet miatt 900 Ft + egy rakás szívás)
-olaj (GM-es) 5 l 4100Ft
-indítókábel 560 Ft
-szelepfedéltömítés 520 Ft
-vízpumpa 7200 Ft
-ékszíj 1100 Ft.
-vezérműszíj az volt egy új

Ezeken felül mindenféle apró biz-basz műanyag alkatrész...100 Ft-os tételek.

Jelenleg cserélni kellene a gömbfejeket mert kopognak.

Bedőltem mert, azt hittem ha egy idősebb emebrtől veszek autót az vigyáz rá, de sajna ez nem így volt, az rendben, hogy 21 éves autónál ezekre számítani kell, de könyörgöm ne akkor kelljen cserélni amikor tönkremegy valami.

A 86-ban modellváltás volt a kadetteknél ezért nagyjából minden alkatrészből két méret van azért rohandáltam állandóan vissza a boltokba.

folytatás 1 év használat után:

kb. 10 e km-ig fentieken kívül hengerfejes lett, és cseréltuk is kompletten az egész hengerfejet bontó 6500 ft + tömítés.

Kipufogódob kakukk : új 8700 ft.

4 db új gyertya+szűrő+olaj csere

2008. június-ban ellopták az autót, de hála a rendőrségnek 2 óra múlva elkapták a tolvajokat (belfutottak egy közúti ellenőrzésbe). A kalaptartót szétttörték, a komplett gyújtásomat széttépték, kormányzár, ajtózár szétbarmolva... DE még mindíg megy. Néha elmegy az alapjárat és ennyi.

Hetente járok Pestről vidékre kb 450 km oda vissza pályán, és azon kívül, hogy hangos és gyenge megy-működik!!!!!!

- vezérműszíj teljesen simára kopott ezért az autó nem indult.

Haver + én néztem közben:)

Fenntartási költség (9) Évjárat 1986
Előző autója? Következő autója? Opel omega A