Autók » Opel » Corsa (2006-2014)

Corsa 1,2 Essentia

Mosolygós és ördögi

Amikor Kadettunkat kivégezte egy béna BNW-s, elkerülhetetlen volt egy frissítés a kocsiparkban. Így lett a kis gránátalma színű fióka.
Nincs vele semmi nagy baj. Vegyes használatra a motor is elég. Gyorsul, amennyire kell, s ha nem padlógázzal akarunk lámpától lámpáig haladni, akkor takarékos is. Mi munka-autónak használjuk. Amire tervezték, annak tökéletesen megfelel. Sőt! (bár a magyar utakra az 1990 után gyártott kocsik egyike se való)
Aki azt állítja, hogy a Corsa kicsi, annak bátran az arcába kacagok. Elképzelni is nehéz, hogy mi mindent be nem zsúfoltunk már. Pláne, ha felpattintjuk a tetőcsomagtartót! Huhuú, az ám a csoda! Igazi, ördögi csalafintaság!
Összesítve:
Jó kis kocsi, na. Aki fittizős autót akar, vegyen mást. Aki agresszív és versenyző típus a közutakon, attól elvenném a jogsit és nem is adnám neki vissza! (Általában azok az emberek sz*nak be először egy versenypályán.) Szóval, azok NE VEGYENEK AUTÓT!
Aki Corsát vezet, tisztában van azzal, hogy miben ül. A Corsát az okos és megfontolt embereknek ajánlom.

- Egy kora téli reggelen (épp a gumiváltás után) úgy döntött a "valamiotthátul", hogy ezután kattogni fog. De nem folyamatosan, hanem néha igen-néha nem variációban.
- Szervízbe vele!
- Megnyugtattak, hogy leszedték és megnézték (igaz, nem voltam ott), de nem látni hibát. Nem lesz semmi baj!
- Azóta is kattog. Néha igen-néha meg nemigen.
- 2007.09.11.
- Már nem kattog, vagy csak a romlásom pusztult.
- Na, de: kis baleset. Egy szemből érkező levitte a bal tükröt. Hupsz! Utángyártottat? Nem. Biztosító. Mire a hivatalos része formát öltött, eltelt két hét. Aztán irány a szervíz. Ezt már ott folytatom.

Opel Gyimes, Győr
Udvariasak és kedvesek. Remélem, megbízhatóak is. Eddig -szerencsére- nem kellett tesztelni.

2007.09.11.
Szervíz:Opel Gyimes, Győr
A megrendelt tükröt hipp-hopp felszerelték. Azóta sincs vele semmi baj.
ÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉS! Még korábban egy "kedves" ismeretlen nekitolatott a vonóhorgával az első rendszámtáblának, amitől homorú tükör lett. Ám a Gyimesnél azt is megcsinálták, pedig el is felejtettem mondani. Úgyhogy nagy pirospont nekik. Marad a 10 pontos ítélet.

Fenntartási költség (10) Évjárat 2006
Előző autója? Kadett Következő autója? Opel lesz a´mmá tuti