Autók » Opel » Corsa (2006-2014)

Corsa D 1,2 Enjoy

A szépség

Először is kívül-belül gyönyörű.
Fogyasztása 80% országúton, 20% városban használva 6,2 körül van, ez véleményem szerint normális. Súyához képest sajnos nagyon gyenge az 1,2-es motor. Előtte Peugeot 206-osom volt 1,1-es motorral ami jóval "robbanékonyabb" volt.
Két dolog nem tetszik benne: a kormányon lévő két bajuszkapcsoló. A tervezés filozófiája az volt, hogy ezek a kapcsolók mindig visszatérjenek alaphelyzetükbe. Az irányjelzőt ha csak kicsit pöccintem meg akkor kb 3 másodpercig indexel, aztán magától abbahagyja. DE ha ebben az üzemmódban (nem figyelve hogy csak picit pöccintettem) reflexből vissza akarom állítani, akkor abban a pillananatban már a másik irányba jelez, ezzel persze alaposan megtévesztem a forgalom többi résztvevőjét! Én, ha nagyon koncentrálva vezetek akkor 10-ből csak egyszer vagy kétszer rontom el. Véleményem szerint ez a rendszer ROSSZ. A legtöbb autót azért úgy készítik, hogy azt bárki minden előzetes speciális ismeret nélkül tudja vezetni!
A másik horror az ablaktörlő kapcsoló. Ha szakaszos működésre van állítva, akkor az ütem megváltoztatásához három műveletet kell elvégezni: 1. lefelé kapcsolva megállítom 2. ismét lefelé kapcsolva elindítom 3 felfelé kapcsolva a megfelelő időpillanatban beállítom a megfelelő ütemet.....
Belülről renkívül kényelmes.
Ötletes a hátsó + csomagtértálca.

- 2 hónapja használom, nyílván még nem lehet semmi baja

Fenntartási költség (7) Évjárat 2006