Autók » Opel » Corsa (2000-2006)

Corsa 1.0

Hálátlan patkány

Első autóm. Nagyon örültem neki, a vásárlásnál mivel én nem igazán tudtam mire legyek figyelmes akkoriban más szavára hagyatkozva belementem. Azon az elven voltam, hogy teljesen megprobálom rendben tartani az autót, minden baját orvosolni ha lehetséges, hogy legyen egy precíz kicsi járgányom. Először az amúgy is cserélendő dolgokat csereltem benne mint a szürők (levegő, benzin, olaj), olaj, szíj. Mivel már vásárláskor kopogott ezután a felfuggesztés tevődött rendbe, amivel nagy bajok nem voltak, az elromlottak között említetteket cserélték.
100 km után kigyúlt a CHECK ENGINE lámpa. Itt kezdődött az utána járás.
OBD 2 olvasóval folyamatosan a NEM MEGFELELŐ KEVERÉK kód jött ki. Cseréltünk emiatt végül légtömegmérőt, injektort, hengerfejpakolást (egyúttal minden más pakolást és vezérlét is), indukciós tekercset, gyertyákat. Mindent ami gyanús volt és nem müködött. De mindig 100 km után visszajött ez a kód vagy valami más. Például az akkumlátor miatt az inditó kulcs zárjánal hiba, vagy az EGR szelep nem tetszett neki. Most mindezek után ugyancsak előjött az EGR szelepes kód amit kitöröltünk és most várom, hogy mikor jön elő megint. Ami gondolom vagy az EGR szelephez vezető kábelek vagy az autó számítógépének a meghibásodása.

Ezek a problémák merültek fel. A tünetek szegényesek voltak. Rázott alapjáraton és nehezen gyúlt, azon kívül nem nagyon voltak amit egy egyszerű használó érzékel.

Az autó teljesítménye városban megfelelő, kint nagyon szegényes. Kényelem szinten rövid távon elmegy de hosszabb úton nem kényelmes.

Az autó minősége es összeszereltsége a német népre szégyent jelent. Ez kínai minőség. Műanyagok mindenfele, szürke ízléstelen. Recseg ropog minden, nincs jól osszerakva, érződik. Ugyanez vonatkozik a motortérre is.

Lehet én voltam túl igényes és jól akartam bánni az első autómmal. Akartam szeretni de ezek után utálom. Többet volt szerelőnél mint nálam. Egy igénytelenebb ember nem figyel fel a kigyúlt lámpára, esetleg leellenőrizteti EGY helyen es megmondják Lambda szonda és el van felejtve az egész, jár vele tovább mint sok más ismerősöm.

Ami jót tudok mondani, hogy rozsdázást nem vettem észre. De kitudja az is terjed valahol mélyen.

Egy biztos, OPEL-t többet soha!

- Felfüggesztés: diók, stabilizátor buksák - - Lambda szonda (oxigén szenzor) - Légtömegmérő - Injektor 1 darab - Indukciós tekercs, gyújtás modul - Hengerfej pakolás és ha mar szétszedődött a motor: lánc, feszitő, fogaskerekek tehát vezérles + minden pakolás a motor körül. - Szeleptőkék - EGR szelep - Víz pumpa - Akkumlátor - Flexi cső a kipuffogó rendszernél

Legalabb 5 szerelőnél volt. Úgy érződött senki sem szakember. Pedig vittem drágábbhoz, olcsóbbhoz. Sohasem mondtak egyértelmű választ. Rengeteg mellébeszélés és találgatás volt.

Fenntartási költség (4) Évjárat 2001
Előző autója? Következő autója? C 180
Verdikt (2.6/10)

Opel Corsa 2000 (2000 - 2006)