Autók » Opel » Corsa (2000-2006)

Corsa 1.2 Comfort

Formás, dinamikus és megbízható kis német

A sajtóban elég rossz kritikát kapott a formájára, unalmasnak, jellegtelennek titulálták, számomra mégis egy nagyon formás és szép autó volt.Nagyon jól gyorsult, bár többnyire utas nélkül használtam. A kormányzás közvetlen, nagyon jól eltalált szervóhatással.A futómü elég preciz volt, a lengéscsillapitás jó közepes. Alapvetően nagyon szerettem az autót, élvezetes volt a vezetése, és semmilyen komolyabb meghibásodás nem történt vele. A gyári Blaupunkt zene kifejezetten élvezetes volt.

- Az első fékbetéteket kellett cserélni 50 ezres futásteljesitmány után, bár ez nem tekinthető meghibásodásnak. Az egyik első izzója kiégett, nagyon olcsó volt a csere. A jobb oldali indexlámpának volt kontakthibája néhány napig, aztán javitás nélkül megjavult.

Opel Autóaréna Kiskunhalas. 10 ezer forintot mondtak előzetesen a fékbetétcserére, aztán minden elfogadható indokolás nélkül 19 ezer lett a számla.

Fenntartási költség (9) Évjárat 2002
Előző autója? Corsa B Következő autója? Nissan Almera
Verdikt (7.5/10)

Opel Corsa 2000 (2000 - 2006)