Autók » Opel » Corsa (2000-2006)

Corsa 1.0 12v Z10XEP

ezres kávédaráló

Összeségében, nagyon jó autó, azt kapod amit fizetsz érte én 2.300.000Ft-ért vettem szalonból teljesen fapad csak kp. zár van benne de zsiguli után nem vágytam jobbra. Elsődleges szempont a fogyasztás volt mivel 100Km oda-vissza a munkahelyem. Ez új korában 4.5-5 liter volt most 5-5.5 liter.

A viszonylag durva hibái kijöttek garanciális állapotában ( hála Istennek ) Azóta szinte csak a kopó alkatrészeket kell cserélni rajta vagy még azt sem. Futóműve iszonyú jól bírja a magyar minőségi úthálózatot pontosabban a 31-es főutat 200e km után az egy lengéscsillapító durranásra és a 2db stabilizátor pálca cserére nem mondhatnám, hogy durván leamortizálta volna.

A motor mivel 60Le nem nevezhető erőgépnek de pont elég arra amire nekem kell megy és gurul viszont hangos és csörög sajnos szervíz szerint " ez ilyen " viszont nem nagyon van baja olyan mint a régi autók víz legyen meg olaj többi nem lényeg. Olajat 10e Km-ként cserélem Castrol magnatec 10w/40-et rakok bele olajfogyás minimális.

A gyári virsli gumikat gyorsan ledobdtam róla, vettem rá alufelnit 185/55 r14-es gumikkal így azért stabilabb az úton.

Nagyon szeretem ezt az aszfalt pattanást soha nem akarom eladni addig akarok vele járni míg atomjaira nem hullik, nagyon megbízható autó, az eddigi hibái nem mondható soknak 200e km alatt úgy hogy kb.: 130e km-t úgy mentem vele, hogy gyilkoltam szegényt mert mindíg siettem mégis megy és teszi a dolgát.

Update 1:

Mostanra beleszaladt még 23.000Km, elkezdtem Shell 95-ös benzint tankolni a fogyasztás visszaállt 4.5 literre bár igaz, hogy 80Km/h felett nem nagyon jár az autó. Most teletanktól a sárga pilácsig 750-800 km-t megyek és akkor még van 10 lityó benzinem.

Nagyon nem romlott el semmi kormányösszekötő gömbfejet cseréltünk, elég lett volna a jobb oldali, de mivel gyakorlatilag 0Ft-ot kell rákölteni ezért mindkettő cserélve lett. A kézifék bovden elszakadt ez is cserélve lesz de ezek szinte filléres tételek. A kuplung kezd már felül fogni, ez nem is csoda még a gyári van benne ez húzósabb tétel lesz de még bőven bírja. Decemberben megy műszakira, akkor lesz teljes fék csere elöl-hátul. Olajfogyasztás szinte 0 10.000Km alatt jó ha 1-2 decit megeszik. Javasolták, hogy ne 10w-40-el járjak ezért átálltam az 5w-30-ra. Indításnál picit becsörgött ameddig nem állt fel az olajnyomás, de kiderült, hogy az olajszűrő silány minősége miatt volt, MAN vagy gyári szűrővel nem csinálja.

Ha valami elromlik még rajta akkor updatelek, de nagyon nem hiszem bármi nagy probléma lenne a jövőben.

- 25.000Km Váltókulissza csere ( gyári hiba ) Gariban cserélték - 30.000Km Lambdaszonda csere egymás után 3x utána motortér átkábelezés ( Gariban ) - 45.000Km Vezérlés csere ( lánc,feszítő,görgő ) ( ez is típushiba ) Gariban cserélték - - 70.000Km féktárcsa + fékbetét - 120.000Km Vezérléscsere ( csak úgy ), AC pumpa megállt, Gyújtás trafó csere - 200.000Km Két hátsó lengéscsillapító csere egyik eldurrant, Stabilizátor rúd csere ( csörgött ) - 203.000Km Ablaktörlő motor csere + mechanika ( mechanika összerohadt ) - 225.000Km Kormányösszekötő gömbfej + kézifék bovden - -

Ker-Service Kft. Szentmártonkáta ( gyorsak, pontosak, korrekt árral, persze rokon :) )

Fenntartási költség (10) Évjárat 2003
Előző autója? Vaz21011 Következő autója?
Verdikt (7.5/10)

Opel Corsa 2000 (2000 - 2006)