Autók » Opel » Corsa (2000-2006)

Corsa 1,7dt

2 személyes fapados, de azért szeretem!

Az autót 1,5éve vásároltam totálkáros állapotban.
Ez egy fehér 3 ajtós Van tehát 2 személyes teherautó.1,7 dt isuzu 16v
Meg lett javítva és szerencsémre csak a kaszni alkatrészeket + lámpák+hütő kellett cserélni.
Pedig elég cudarul nézett ki az eleje (nyúlványok elhajolva+ a bölcső is megrogyott)
Az után gyártott alkatrészek nagyon olcsók (egy sárvédő pl 5-6e).
DE aki azt akarja hogy ne látszódjon már messziről hogy törve volt az autó az inkább vegyen gyári bontottat.
Vízhűtőből nyugodtan lehet új után gyártottat ott nincs ilyen probléma.

Az autóban ekkor volt már 70e céges kilométer.
Ennek ellenére egész jó állapotban volt-van. A motorba a 25e km-rel ezelőtt volt olajcsere
A szint most min és max között kb ¾ nél van szóval alig hiányzik 1-2 deci.
Télen kint ált -20 ban is és pár másodperc izzítás után pöcre indult dadogás füstölés nélkül.
Kb fél éve rakattam bele chiptuningot nem pont ehhez való mert egy Dti ből lett letöltve de megy vele az autó annyi a gond hogy ha 4-ben és 5-ben 1300-1600 körül tartom a fordulatot akkor elkezd rángatni alatta és fölötte nem. Ha gyorsítok akkor sem.
A gép nyomatékosabb lett már 1500-től húz rendesen de igazából csak 3000-ig onnantól kb olyan mint gyárilag volt.
Viszont ha 5.ben 80-nál lepadlózom akkor elég durván elkezd húzni akár 160-ig is ami már 4000-fordulat. Onnan lassan éléri a 170-175 ez a vége.
Ezt a dolgot nem igazán értem hogy pl 3-4-ben miért nem tol közelbe sem akkorát.
Talán az intercooler hiánya miatt (mert a dti-n van) ezen gyárilag nics ezért 65le csak.

Fogyasztás: Nyáron:4,3 liter (ez egy tankra kivetítve ami kb 1200km-re elég)
Kb 60% város (nem Bp) a többi országút átlagban 110-120-szal.

Ja és nem nagypapásan vezetek napjában 1-2 szer szeretem leforgatni és előzéseknél sem kímélem.
De nem vagyok egy autógyilkos állat mivel hogy a sajátom.

HIGGYÉTEK EL NEM KAMUZOK!

Ez a 4,3 nyáron háromszor egymásután is kijött és pontosan számolok.
(csurig tankolom általában ki is folyik pár csepp utána ha már fogyóba van a következő tankolásnál megint csurig rakom és a másodszorra tankolt litert-t pl(50liter) elosztom a megtett km pl(1200km)századával 50/12=4,16)

Télen ez az érték feljebb megy de a legnagyobb is 4,9x volt.
Hasonló körülmények között.

Egyszer kipróbálom hogy lemegyek pályán 100km-t olyan 90-100-zal kíváncsi vagyok akkor mennyit enne. Szerintem tuti 4liter alatt.

Ami nem tetszik:
-elég gatyi műanyag az egész belseje
-130 fölött nagy motor + szél zaj

UPDATE 2008.02

Az autóban most 116000km van.
Hála istennek még mindig hibátlan :)
Fogyasztás még mindig 4,5 körül.
Lassan költenem kell vezérlés + féktárcsa + betét csere kb 60e
De ezek mind kopó alkatrészek.

UPDATE 2. 2008.10
124000KM
Megtörént a fékcsere.
Mivel ezen gyárilag csak 240mm hűtött tárcsa van ezért vettem rá egy bontott 260mm komplett féket ami olyan 80-90% állapotban volt.
Felraktuk fasza lett. 20e forintba került.
A hátsó dob féket is megnéztem de azon még volt elég anyag.
És még a tél előtt kicseréltem a kézifék bowdenokat is mert már lég rojtos volt. Kb 3e.

Az autóval amúgy minden változatlan még mindig meg vagyok vele elégedve.
Nyáron voltam vele horvátoknál így tudtam mérni hosszú távú fogyasztást amit eddig nem sikerült.
4 ember csomagjával + 1 utassal 130-140 között haladva lett az 1000km vetített átlag 5,2x liter/100km.
Szóval ennél a tempónál pont 1 literrel eszik többet mint az itthoni átlaga.
Ami nem csoda mert elég rövid a váltó 140/3500fordulat.
Ja és rákerült egy garnitúra 195/45-16 alufelni is.
Az itthoni fogyi most is 5 liter alatt van inkább 4,5.
Na már ennyi. Folyt. köv

Update 3:
2013.07
183000km
Az gépezet még mindig OK.
Nemrég felújítottam az első futóművet.
Érdekes h ennyi km után még egész jó állapotban voltak a kiszerelt alkatrészek.
+ belekerült 1 állítható magasságú futómű.(a 2 első lengéscsillapító már kuka volt + 1 rugó törés)
Így már sokkal olcsóbb volt az állítható cucc ,mint akár a legolcsóbb utángyártott "gyári" alkatrész.
+kíváncsi voltam h milyen :)

Gyakorlatban használható az autó ,akkor van baj ha az közepesnél is szarabb úton kell menni. Pl. 1-es főút Tb-Bp OK.
Gondolom a 195/45R16 se segít a helyzeten. :)

Ami pozitív h érezhetően stabilabb és kevésbé billegős lett az autó.

folyt. köv

- Váltó kulissza. Vagy mi a neve annak a műanyag cuccnak? - 80e km alatt 2db kopott el (mikor cseréltem láttam hogy már nem a gyári van benne)=Típushiba! Van javított kivitel kb. 20e ért az már állítólag nem kopik ki - -féktárcsa+betét csere 120e km után 20e forint volt a bontott nagyobb fék. - -kézifék bowden 2db kb 3e ft

Márkaszervizbe max hibakód kiolvasásra érdemes elmenni szerintem.Eddig mindent saját magam.

Fenntartási költség (9) Évjárat 2002
Előző autója? Corsa B td Következő autója? ?
Verdikt (7.5/10)

Opel Corsa 2000 (2000 - 2006)