Autók » Opel » Corsa (2000-2006)

Corsa 1.3 CDTi

1139 Km megtétele után újra tankolni kell...

Mivel már sok ítélet született magáról az autóról, így csak röviden foglalnám össze a tapasztalataimat. Olyan autóra volt szükségem, amivel városban is könnyen lehet közlekedni, parkolni, de „középhosszú” utakra is el lehet vele indulni (hosszú utakra úgyis repülővel megy az ember). Mindezt persze olcsón. Számomra tökéletes választás volt a Corsa. Budapesten a forgalom ütemét nagyon könnyedén tartja, élvezetesen lehet vele autózni, és parkolóhelyet is mindig talál vele az ember a méretei miatt. Városon kívül, és autópályán sem jön zavarba, könnyedén tartja a megengedett legnagyobb sebességet, 130-tól még „dinamikusan” gyorsul. A lendület 140 felett fogy el, innen már nem olyan vehemens a gyorsulás. Óra szerint 170-et mentem vele (természetesen forgalom elől elzárt magánúton). Nem volt még vége, de nem volt szívem tovább nyomni neki. Jellemzően Budapesten, illetve a már említett „középhosszú” (120 – 300 Km) utakon használom. Ezekre két személynek tökéletes, 300 Km után sem fáradok el benne a 183 cm-es magasságommal (céges utakra felsőközepes autókkal (Passat, Vectra) járok, így van összehasonlítási alapom, mielőtt felmerülne a gyanú :-)). Télen is könnyedén indul. No de hogy negatívumot is írjak, a típushiba nálam is jelentkezett. Hiába jobb lényegesen a váltó a tipikus Opel váltóknál, az 1-est hidegen csak álló helyzetben hajlandó bevenni, de melegen is nagyon le kell lassítani ahhoz, hogy az első fokozat kapcsolható legyen. Ez bosszantó probléma. További zavaró tényező lehet, hogy a kis hengerűrtartalom és a dízel motorokra jellemző magas hatékonyság miatt iszonyatosan lassan melegszik télen, nagy hidegben alapjáraton (pl. hosszabb piros lámpa) is képes visszahűlni.
No de jöjjön a lényeg. A fogyasztás. Sokan állítják az autójukról egy-egy rövidebb lejtős szakasz mérése, és egy gyors, elegánsan elnagyolt fejszámolás után, hogy az 2-3 litert fogyaszt, sőt szinte már termeli az üzemanyagot. Én szeretnék egy teljesen pontos, nem "plasztikázott" képet adni, tényadatok alapján. A közel 35 000 Km alatt minden egyes tankolás adatait felírtam (dátum, aktuális futásteljesítmény, tankolt liter, üzemanyagár, stb.) Ez alapján az alábbi adatok jöttek ki idáig:
- Két tankolás közt megtett legnagyobb távolság 1139 Km (átlagban egyébként 1000 Km környékén tankolok, a tank 44 literes)
- Legalacsonyabb fogyasztás két tankolás közt: 3,65 l/100 Km (1139 Km átlaga)
- Legmagasabb fogyasztás két tankolás közt: 4,40 l/100 Km (959 Km átlaga)
„Átlag” fogyasztás: 4,13 l/100 Km (ez az idáig megtett 34816 Km átlaga)
- Minden tankolást nominális árakon figyelembe véve 11,58 Ft-ba került egy Km az autóval idáig, de éppen aktuális áron (325,9 Ft) kalkulálva is mindössze 13,46 Ft/Km (ez csak az üzemanyagköltség persze).

- - Főtengely szimering 10.000 Km-nél elkezdett engedni, ennek nyomán apró olajcseppek jelentek meg az autó alatt. Garanciában cserélték.
- - Külső hőmérő szenzora - egy gőzborotvás mosás után, vélhetően azzal összefüggésben - elromlott. Garanciában cserélték.

Opel Start Kft. - nagyon korrektek, pontos, gyors munkát végeznek.

Fenntartási költség (10) Évjárat 2006
Előző autója? Swift Következő autója? Vegyen a cég nekem autót, őt pedig megtartom otthonra :)
Verdikt (8.5/10)

Opel Corsa 2000 (2000 - 2006)