Autók » Opel » Corsa (1993-2000)

Corsa 1.4 Swing

Megbízható, rendszeres normális szervizeléssel

Az autó 1999 ben került hozzám.
Szerintem ebben a kategóriában amikor gyártották az egyik legjobb autó volt az ár/érték kapcsolatában.
Volt benne riasztó, központi zár elektromos ablak. Akkoriban ezek még extrának számítottak.
Szerintem az Én használatomhoz képest egy nagyon alacsony fenntartási költségű autó volt. Szerettem, mert még az anyagvasatgsága(lemez)is megfelelő volt. Ha hozzáértem kézzel akkor nem horpadt be mint hasonló kortársai . Folyamatos városi használat mellett kb 8-9 litert fogyasztott, ha néha anyukám vezette kb 5-6 litert evett csak. Ezt azért írtam, mert a lábam általában a padlón volt csak látható. Állandó használatban volt az autó és mindíg rendszeresen volt szervizelve, szerintem ez volt az amiért nem sikerült problémákkal találkoznom ennyi idő alatt sem. Egyszer azért mégis volt egy probléma lemerült az akksija a Bécsi reptér poarkolójában, közben esett az eső: hát ezek az osztrákok nem túl segítőkész emberek.
Ha mindent figyelembe veszek: szervíz, üzemanyag, amortizáció kb 30 Ft/km ben sikerült megállni vele 6 éves átlagot figyelembe véve: szerintem egy nagyon jó autó, egy nagyon jó konstrukcióval.

- olajcserén kívül: hátsó fékmunkahenger(1-1 db kb 2-3eFt/db javítással együtt), vezteőüléstartó bak (meg kellett hegeszteni), 6 év alatt 3 db égő, kipufogódob 1x, Vízhőmérő.

Opel Marsall Ajka

Fenntartási költség (9) Évjárat 1994
Előző autója? 205 Következő autója? Honda Jazz
Verdikt (7.9/10)

Opel Corsa 1993 (2000 - 2000)