Autók » Opel » Calibra (1990-1997)

Calibra X20XEV, 2.0 16V

Proletár Porsche

Alapvetően egy jó konstrukció, nyugodtan ajánlanám bárkinek, feltéve, ha talál egy megkímélt példányt, ami sajnos szinte lehetetlen.
Van néhány hibája, amik inkább zavaróak, mintsem komolyak. Ettől függetlenül elég sok pénzt elvitt ezeknek a megjavíttatása.
- Tetőkárpit megereszkedik
- Ülés nyikorog
- Lámpák nem világítanak rendesen (Relézés és Punto projektor csere megoldja)

A motorja nagyon strapabíró, gond nélkül elmegy több százezer kilométert. A fogyasztása városban 10-11 liter, autópályán 7-8 liter, a rekordom pedig 5,9 liter volt, igaz akkor konstans százzal mentem. A teljesítménye picit kevés, de én raktam bele Schrick tengelyt, azzal már teljesen jó lett. Legnagyobb baja a motornak, hogy hangos és a járása nem annyira szép.

Hajlamos a rozsdásodásra, de ahhoz képest, hogy 17 éves volt, nem volt annyira vészes. Érdemes 1995 utáni évjáratot venni, azok már nem rohadtak úgy, mint a korábbi példányok.

Az ülések nagyon kényelmesek, a kapcsolók is kézre esnek. A belső tere nekem tetszett. 17 éves korában sem zörgött benne szinte semmi, kivéve a csomagtartó zárját. A csomagtartója nagy, sok minden belefér. (Asztal, szék, stb...)

A futóműve jól bírta a budapesti strapát, csak a gátlókat kellett cserélni.

Az autó respektje közelíti a nullát, az ára is jóval alacsonyabb, mint a hasonló coupéknak. Használati értékben viszont szerintem jobb a konkurenseknél. Ráadásul az alkatrészeket elég olcsón lehet hozzá beszerezni, hála, hogy szinte mindene megegyezik a Vectrával.

Összességében egy jó kis autó ez, de lecseréltem egy V6 Automatára, mert azért az sokkal kényelmesebb és csendesebb.

*Az árát nem érte meg, mert túl drágán vettem, és eladáskor csak gombokat adtak érte.

- Generátor x2, vezérműtengely jeladó x3, főtengely jeladó, hűtő, termosztát, benzin csövek, motortartó bakok, gyújtás kapcsoló - Kopó alkatrészek: gátlók, fékek, kupplung, akksi, klíma gáz stb...

Kárpitos - Illés Tamás

Elektromos szerelő - Dittrich László

Fenntartási költség (8) Évjárat 1995
Előző autója? Corsa 1.2i Következő autója? Calibra V6 Automata
Verdikt (7.7/10)

Opel Calibra 1990 (1990 - 1996)