Autók » Opel » Astra (2015)

Astra 1.4 Turbo Enjoy

Könnyebb, erősebb, mégis déjà vu.

Előző, saját J Astrám után vállalati autóként használom ezt az utódmodellt, így egészen pontos képem van a modellváltás részleteiről.

A design: kívül-belül megújult, felnőttebb lett a divatnak megfelelően. Nekem a régebbi is, és ez is tetszik, de a kompakt kategóriában nagy különbségeket amúgy sem látok. 17'-es könnyűfém felnivel, metálkékben vonzza a tekinteteket.
A minőség: puhább, csendesebb, elszigeteltebb, de a zavaró zörejek, kopogások megmaradtak.
A nem látható változások: A valamivel erősebb motor és némileg könnyebb karosszéria érezhető fogyasztáscsökkenést és jobb dinamizmust eredményezett. Egyértelműen csendesebb a beltér, sem motorhang, sem komolyabb szélzaj nincs. A futómű felől bejut azért némi nesz, de ez részben a féknyereg kopogásának, részben a hangosabb téli abroncsoknak köszönhető.

Mindent összevetve persze egy jobb, modernebb autó benyomását kelti a K Astra, de sokszor az az érzésem, hogy csak újracsomagolták, kicsit könnyebbé tették, de mégis ugyanaz a kocsi, mint korábban volt. Sokan félnek a turbós kisköbcentis motoroktól, de nekem semmilyen gondom nem volt sem az előző szériával, sem ezzel. Azaz mégis, mindkét motornál jelentkezett a hibalistában részletezett alkalmankénti "csörgés", de ez nem komoly gond. Remélem... Kellően erős, nyomatékos és a fogyasztás is vállalható, vegyes üzemben 6,5-7 liter körül alakul. A beltér kellemes, az anyagok sem rosszak, de bosszantó zörgések mindenhonnan jönnek, amit nehezen bocsátok meg egy új autónak. A méretei hozzák az elvárt szintet, hátul is kényelmes, bár az ülőlapok németesen kemények.

Eddig szeretem, vennék magamnak is. Az idő majd megmutatja, mennyire lesz tartós az érzés.

- Semmi sem romlott el, hál'Istennek, csak zavaró apróságok vannak, amik egy új autónál kevésbé tolerálhatók. Zörög az első futómű felől, feltételezem a féknyereg, mert az előző, 2011-es Astrám ugyanezt a hangot hallatta és ott az volt a gond. Zörög, nyekereg, recseg mindkét első ülés, rettenetesen idegesítő. Minden záródó pont nyöszörög, tehát az összes ajtónál hallatszik egyfajta jellegzetes hang. - - A motor igen érdekes tüntet mutat. Magasabb fokozatban (4-5-6), alacsonyabb fordulatról (2000-2500) gyorsítva egy rövid pillanatra "becsörög" a motor, ilyenkor enyhén füstöl, majd húz tovább gond nélkül.

Opel Duna, Soroksári útMindig korrekt, hatékony szerviz, ajánlom bárkinek.

Fenntartási költség (5) Évjárat 2016
Előző autója? Opel Astra 1.4 Turbo 2011 Következő autója? Talán egy Astra? :)
Verdikt (7.7/10)

Opel Astra 2015 (2015)