Autók » Opel » Astra (1998)

Astra G 1,6 sedan comfort

Fekete szeretet :))

Opel - sosem kop´ el :)) ! Szokták ezt mondani... 4 éve vettük a járgányt. Kényelmes, jól vezethető, kihasználható CSALÁDI autót kerestünk. Szidhatja, aki akarja, én is, párom is beleszerettünk. Nem tudom, mennyit nyom a latban egy női vélemény, de szerintem egy végtelenül kezes, 1,6-os motrával nekem megfelelően erős, FELTÉTEL NÉLKÜL MEGBÍZHATÓ járgány. Oda és úgy fordul, ahogy és ahova én akarom, ott áll meg, ahol én akarom, és akkor döglik be, amikor én akarom - vagyis SOSE!! :))) Az adatokból látszik, nem hétvégi autó. Nagyon sokat hajtjuk felváltva, gyakran kölcsönadva a családtagoknak, barátoknak - azt mondják, ez nem túl jó egy autónak, de ezt a mi sárkányunk nem érzi meg. Hosszú úton is kényelmes (nem a szomszéd városra, vagy országra gondolok!!). Az előző autónk is Astra volt (F), de ez a jobb kényelmén túl még szervós is, meg klímás, meg erősebb, meg egyébkén is nna.... jobb! Automata váltójánál fogva kicsit lomhábban reagál a gázpedálra, mint a manuális váltó, de meg lehet ugrasztani a "sport"fokozattal. Párom 2szer árokba "tette" (ónos eső),de a javítása nem vitte el az árát, és tartós nyomokat sem hagyott a működésében. Pakolni remekül lehet bele!

- Ha nem került volna 2szer az árokba, akkor a kötelező szervizeken túl semmi.... A két árokbakerülést is megúsztuk azzal, hogy azóta sajnos nem tökéletes a futómű, ami talán inkább csak azt vonja maga után, hogy óvatosabbak vagyunk vele, és gyakrabban ellenőriztetjük. Jaj! Majd´ elfelejtettem az Opel-betegséget: gyakori égőcsere :)))

Fenntartási költség (9) Évjárat 2003
Teljesítmény (6) Km vásárláskor 20000
Előző autója? F 1,4 Következő autója? van egy MX5, de Sárkány még marad!!
Verdikt (7.4/10)

Opel Astra 1998 (1998)