Autók » Opel » Astra (1998)

Astra 2.0 dti VAN

Dinamikus diesel teherautó

2002 végén látta meg a napvilágot Olaszországban, 2005 végén került Magyarországra, 2006 január 2-án lett itthon üzembe helyezve először. Az első benyomások kicsit vegyesek voltak. Az előző "F" Astra ülései kényelmesebbek voltak, de ezt is meg lehetett szokni 2 hónap és 17 ezer km után. A belseje se tetszett túlságosan először, de már jobban tetszik a réginél. Az első nagy kellemes csalódás akkor ért, amikor először kipróbáltam. Összehasonlíthatatlan az F Astra 68LE-s 1,7td motorja ezzel a 2.0 101 LE-s dti motorral. Sokkal erősebb, dinamikusabb, nagyobb végsebességgel és nem utolsó sorban halkabb, azok ellenére, hogy ebben vezérműszíj helyett vezérműlánc dolgozik. Sajnos sok tapasztalatom idáig nincs vele, de hála a 15"-os felniknek sokkal jobb Budapest kátyuin végigzötykölődni vele, mint a régi autó 13"-os kerekein. A csillapítás, rugózás nagyjából megegyezik az előzővel, de a nagyobb kerékméretnek hála a kisebb kátyúkat nem lehet megérezni vele (R15 195/60 Firestone nyárigumik). Az úttartása kiváló azok ellenére is, hogy nyárigumikkal használtam 17 ezer km óta (január, február) nem kis sebességgel. Ennél csak jobb lehet majd nyáron. Tapad az úthoz száraz időben.
Télen nehezen éri el az üzemhőmérsékletet (alapjáraton szinte remény sincs rá, hogy felmelegedjen a motor), 1500-2000-es fordulaton tartva is sok-sok percbe telik. Az indítással nincs gond, elsőre indult szabad ég alatt -16 fokban is!
Állítható magasságú az ülése, és elég kemény. Legalacsonyabb helyzetben is magasnak tűnt, és szoknom kellett a merevségét, mára megbarátkoztam vele. Belülről állítható fényszórók, CD lejátszó, klíma, elektromos ablakok, dupla légzsák (2 személyes autóról van szó), fordulatszámmérő, fed. comp., ABS stb. felszereltséggel rendelkezik. 6,5-7,5 literes átlagfogyasztást mértem (minden tankolásnál nézem a fogyasztást) és idáig csak télen használtam, az átlagnál nagyobb tempóval városban és városon kívül egyaránt. Az elmúlt 2 hónap és 17 ezer megtett km után semmi baja nem volt a kötelező cseréken kívül. Az olajat kicsit jobban eszi a kelleténél (talán a turbo?!), de nem vészes.
A csomagterét nem kell dicsérni, 2 személyes kombi, vagyis hatalmas!
4 éves kora ellenére nem lehet rajta észrevenni az idő múlását, félek, hogy a magyarországi út(v)iszonyoknak köszönhetően ez változni fog hamarosan. Talán érdemesebb lenne terepjáróban gondolkozni, de amíg ez menni fog, addig ez marad.
Olcsón jutottam hozzá, kétszeres áron vehettem volna meg ezt az autót személyautó változatban 1,7dti (kisebb) motorral. Egyértelműen megérte az árát. Miután legalább 50 ezer km-t megtettem vele, majd átjavítom a véleményem (remélem nem lesz rá szükség). Az elmúlt két hónap tapasztalatai után csak ajánlani tudom.

- Semmi extra, 2x olajcsere, 2x olajszűrő csere, 2x légszűrő csere, 1x gázolajszűrő csere. (10 ezer km-enként)

Ismerős. Megbízható, olcsó és kicsit lassú.

Fenntartási költség (4) Évjárat 2002
Előző autója? F Astra 1,7td VAN Következő autója? Astra VAN