Autók » Nissan » Skyline (1998-2002)

Skyline GT 2.5 Sedan Tiptronic

Japán ritkaság.

Mindenki hallotta és látta már képeken,filmeken.
Hát én tovább mentem.Haza hozam egyet Angliából.
Természetesen engem is elvarázsolt már rég a férfias,karakteres orrész,a négy körlámpás hátsó rész.
Ha az ember kívülről kicsodálkozta magát a meglepően szögletes formákon.
Beülve rögtön otthon érzi magát..Már aki megszokta a jobb kormányt mert ezeket az autókat a japánok csak saját részre gyártották.Természetesen szürke import útján eljutott majd mindenhova pár darab de ahogy nálunk se gyakori úgy nem lett nyugat Európában sem az utcakép része.
Elnézést.Elkalandoztam.
Szóval beülve minden kézre esik.Minden magától értetődő.
Az én autóm egy automata váltós modell.nevezhetjük bevásárló verziónak is:D
Na de természetesen ez sem ilyen egyszerű.Váltani 3féle képen lehet az autóval.Ha áttoljuk a kart az auto verzióból balra a tiptronic opciót találjuk.A szokásos előre hátra löködéssel tudunk a 4 fokozat közül választani.Na de ha ez sem elég akkor egy gomb lenyomásával aktiválhatjuk a kormányon lévő kapcsolókat és azokkal is válthatunk.Ezt egy digitális kijelző ki is jelzi természetesen.Minden opcióról informálva minket.

A minőség kifogástalan.Amennyiben hozzá vesszük az akkori japán autókban uralkodó fekete kissé unalmas design-t.

A lényeg az elpusztíthatatlan BR25 motor.Mivel ez nem turbós verzió így "csak" 209lóerő áll rendelkezésünkre ami már így is maradéktalanul elég ahhoz hogy könnyedén elveszítsük a jogosítványunk.

Gyárilag az autónak semmilyen hangja sincs.A kocsi alá nézve egy komoly kipufogó rendszert láthatunk ami egy busz méretű hangtompító dobban végződik.A rendszeren több helyen rezgés elnyelő gumírozott vas súlyok nyelik el a rezgéseket.Érdekes látvány ahogy kaotikusan itt ott van egy kis bumszli a csőre szerelve:)

Elindulva az autóval olyan érzetünk van,ogy kissé mélyen ülünk.Én 184 cm vagyok de így is kényelmesen elférek de a motorháztető elejét én sem látom.A szinte süket szobában ücsörögve lassan gurulva kivárjuk amíg a motor eléri az üzemi hőfokot.Egy ekkor hajtómű sok hőt termel így ez nem is várat sokat magára.
Finoman gyorsítva kissé nyomatékszegénynek érződik az autó.Szeret pörögni.Kell is ha dinamikusan akarunk közlekedni vele.Cserébe a futóműve csodásan tart.kanyarban is biztosan az íven marad.
Kivééétel...Kivétel ha hirtelen kicsit több gázt adunk..:)
Szépen elindul a feneke.A futóműnek hála roppant kontrolálhatóan és ami különösen tetszik hogy nem csap át a túl oldalra ha elengedjük a gázt.Szépen egyenesben marad.
A gyári rugókkal sem dől veszélyes mértékben a karosszéria.Kissé feszes de még kényelmes hangolásúnak érezni.

A fogyasztás 9liter alá nem igazán vihető városban ugye akár a 15litert is elérheti de hát valamit valamiért:)

Mindent összevetve engem meggyőzött az autó!
Le a kalappal a Nissan mérnökei előtt.
Ez egy nagyon minőségi és átgondolt autó.

- Semmi sem romlott el. - Csak a kötelező szerviz lett rajt elvégezve.

Fenntartási költség (5) Évjárat 1998
Előző autója? Civic Következő autója?
Verdikt (7.7/10)

Nissan Skyline 1998