Autók » Nissan » Primera (2002)

Primera 1,6 Acenta

Szeretett "holdautó"

"Holdautó"

Mikor először megláttam a merész, hagyományokat elhagyó karosszériát, típust talán ez volt az első szavam. Meglepett és nemigazán tetszett. Ez akkor volt mikor Samaráról váltottam és körűlnéztem a szalonokban. A NIS-SUN Kft. tulajdonosának köszönhetem, hogy az akkori döntésem a Nissan Almerára esett 2000-ben, Almera típusváltáskor. (talán emlékeznek többen a krémsárga LX kifutó típusra) Szerettem, sok örömet szerzett nekem, gondott, kiadást, szervízelést színte semmit. 6 év után váltottam. Előrelépést terveztem kategóriában, motorban, nem feltétlen Nissanban gondolkodtam. 2006.01-02. hónapi akciós időszak volt a Nissannál így mint régi ügyfél ott folytattam mint 6 évvel korábban. Ugyanaz a tulajdonos Sasvári András volt az akiben megbíztam, így próbáhattam ki először ezt a típust. Próbaúton szokatlan, de kellemes élmény volt vezetni. 2005 második felében fésülte át a gyár a Primerát, így ez mint bemutató autó már "átfésűlt" volt, új színnel (viharhomok K30) ami igazán illik a kocsihoz. Lényeg az akciós és bemutató autós árengedménnyel a kocsi le vett a lábamról és azóta rójuk az élet országútját, különösebb gondok nélkűl.
Minden nap használom, igazán nagy, hosszú utakra nem tudok menni sajnos, de azért tervezem.
Tetszik, szeretem, kényelmes, megbízható, jól felszerelt, stabíl társ.

Egy olyan hang van amit nem tudnak felderíteni a szervízben, többszöri kontrol után sem. Induláskor kisebb irányváltásnál és lassú gyorsításnál, rövidebb ideig kopogó hang hallatszik előlről. Utána teljesen megszünik, később lassú kanyarodásnál néha ismét jelentkezik. Szervíz diagnózis= ABS idézi elő, állítólag bizonyos sebességhatárig. Gépész szakember szerint az ABS kizárható, nem lehetséges. A kopogó hang így ismétlődik, nem romlik, nem változik a helyzet. Szóval gőzöm sincs mi idézi elő, de azért bízom benne előbb utóbb megtalálják az okát.
Összeségében jó döntésnek tartom, hogy ezt a típust választottam. Mindazt megtalálom a kocsiban amit előrelépésnek gondoltam a váltáskor.
Balesetmentes közlekedést kíván egy Nissan Primerás.

- Rögtön az első hónapban a bal első ablakemelő, komplet panelt cseréltek. Más nem, igaz keveset futott, de minden nap használom.

NIS-SUN Kft. Nyíregyháza, Lujza u. 19.sz.
(Közben tulajdonos, névváltozás történt, de nekem akkor is NIS-SUN marad.)

Fenntartási költség (6) Évjárat 2005
Megbízhatóság (8) Vezetett km 20500
Előző autója? Almera LX Következő autója? Nissan Primera 1,6 Acenta
Verdikt (6.3/10)

Nissan Primera 2002 (2002 - 2007)