Autók » Nissan » Pathfinder (2005)

Pathfinder 2,5 Tdi 174 LE

Kényelmes és nagyon megbízható igavonó

Az autót újonnan vettem, közepes felszereltséggel, de ebben minden benne van amire szükségem van, sőt még több is.
Automata klíma, aut. világítás, ablaktörlő, tempomat stb.
Egyszóval nagyon jó a felszerelése.
Egy dolog kissé zavar a futóműben. Mégpedig ha olyan utakon haladok amely toldozott foldozott , akkor iszonyatosan üt, ráz, stb. Autópályán vagy földúton, jó minőségű utakon tökéletes, nincs ilyen gond.
Most több mint 48.000 km után már nem érzem a rázást, szerintem megszoktam.
Előtte Fronterám volt, abban nem éreztem ilyet.
De a két autó között ég és föld a különbség, nagyon örülök hogy megvettem.
Igazából a téli szezonban fogom majd kipróbálni, mivel a hegyekben fogom sokat használni, nagy hóban.
A nagy hóban simán tudok közlekedni, eddigi rekordom 40 cm hó és nem akadtam el. Az ESP elég hamar beavatkozik a hóban, ezért azonnal ki is kell kapcsolnom.

80.000 km
Eddig egy kuplungcsere garanciában és a fényszóró mosó nem működik, ezenkívül semmi gond.
Ez egy olyan autó amely teszi a dolgát, indul hidegben, melegben, egyszerűen megbízható.
Semmi nem zörög, semmi nem esik le, váltó, kormány mint újkorában, nagyon masszív még ennyi km után is.

Update 2014.9.9
Az elmúlt évek alapján bátran mondhatom, hogy eddigi legmegbízhatóbb autóm.
Ennyi km alatt soha nem romlott el.
Amiket cseréltem: csapágyak, kardánkereszt.
Ezenkívül semmi, de semmi.(olaj, szűrők stb természetesen)

- Egyelőre semmi komoly, bár a csomagtartóban a hálót fogó szem letörött első használatnál. - A hátsó ajtón a festék nagyon kicsit felpúposodik, de nem vészes, alig lehet észrevenni. A szervízzel megegyeztem, tavasszal új fényezést kap. - 2008 őszén ajtó javítva. - - Kuplungcsere volt, de az a kemény igénybevétel miatt nem csoda. Garanciában cserélve. - - Update 2014.9.9 - - Az ajtókat újra kellett fényeztetni, de itt télen az utakat nem sózzák, hanem apró kavicsot szórnak. Emiatt a hátsó ajtók aljáról lepattog a festék, ami nem az autó hibája, csak részben.. - No meg a szélvédő felett is hasonló a helyzet, ott is rozsdásodik, de ott is a felpattanó kavicsok miatt.

Külföld

Fenntartási költség (6) Évjárat 2006
Előző autója? Opel Frontera 2.8 Tdi Következő autója? Pathfinder 3.0 V6
Verdikt (7.3/10)

Nissan Pathfinder 2005 (2005)