Autók » Nissan » Navara (2005)

Navara 2,5 Dci SE

Kiváló munkás

Lassan 1 éve olvasom itt a véleményezést, csak az vegyen ilyen autót akinek a meló miatt kell ez a gép, ja és tessék kipróbálni!
Elöl nagyon kényelmes, hátul az elődhöz képest javult a helyzet de még nem eleget!
Előtte is Nissan pickup-ot gyűrtem (240 ezer km), így nyugodtan mondhatom sokkal jobb mint az elődje, viszont a motor az újban nem japán, ezért nem tudom mennyit bír ki majd???!!!! Eddig hibátlan!
Mielőtt megvettem mindent típust átnéztem tüzetesen, kipróbáltam így nem ért váratlanul semmi!
Gyakorlatilag mindent leírtak itt előttem (fék lehetne erősebb és tárcsa hátul mert Amerikában létezik ilyen változat, extrák sokasága, terhelten finomabb a rugózás, baromi erős szerkezet és motor, stb...), így két apróságot emelnék ki, ami inkább bosszantó volt mint hiba (de azért volt...):
1. Nyikorgás - nyekergés rázós úton pár ezer kilométer után, itt a fórumon valaki már megtalálta az okát de nem hittem el!
Motorház tető zárja csinálja ezt a hangot, nyitott zárszerkezetnél zsírozva spray-vel semmi változás sem lesz, ajánlom pl: ácskapoccsal a zárszerkezet bezárását ekkor zsírozva egycsapásra eltünik minden bántó zaj!

2. Észre vettem takarításnál, hogy a gumi alatt totál vizes a szőnyeg! (Apróság megint...)
Hiba oka, hogy a klíma kondenz csöve nem éri el rendesen a motortérben a kifolyó gumipipát, ezért fele be, fele ki ment!
2 perc alat orvosolható, 5cm hosszú megfelelő átmérőjű (kb 8-10mm átmérőjű) műanyagcsövecske beültetése, egyikfefe kondenz csöcs a másik fele a pipa szájába tolva és minden oké!
Lehet, hogy gyárilag másnak van ide valami, nálam ez kimaradt Navarrában (Spanyolország)!
Egyéb probléma nem volt, végzi a dolgát, remélem legalább annyi időt mint az előd Nissan pickup!
Terepen jól elboldogul, ezt tapasztalatból mondom, viszont off-road pályára nem való (de a többi kapható típus sem)!
Röviden ennyi, aki kedvet kapott előbb próbálja ki azt ajánlom!

- Izzócsere elöl, semmi más!

Nissan Gablini, szokásos átlag, semmi plusz csak a kocsi mosás és takarítás!
Viszonylag magas ára miatt úgy érzi minden szervíz, hogy több pénzt lehet kérni szervízeléskor (megmaradjon a garancia)!
Alig várom, hogy leteljen, mert fele áron elintézhető minden!!!!
EZEN KÉNE ELGONDOLKOZNI!!!!!

Fenntartási költség (5) Évjárat 2007
Előző autója? Nissan Pick-Up Következő autója? Amerikai Nissan Navarra Pick-Up lenne jó!
Verdikt (7.1/10)

Nissan Navara 2005 (2005)