Autók » Nissan » Murano (2004-2007)

Murano 3.5

Fürge bálna

Miután a cégem többször bérelt ilyen típusú autót a részemre, így nem volt kérdés, hogy családbővülés ürügyén mit veszek. Igazság szerint, amikor először megláttam, csak bámultam: mi a fene ez az ormótlan krumpli? Aztán egyszer csak rádöbbentem, hogy a formája imádnivaló és - legalábbis itthon - meglehetősen egyedi.
Előre leszögezném: ez tényleg nem terepjáró és még csak nem is SUV. De azt is megjegyezném, hogy aki egy tizenmilliós négykerékhajtásút akar a susnyákosba vinni, azt lánccal kell véresre verni.
Ami nem tetszik az autón.
1) a szélvédő alatti hatalmas rész kihasználhatatlan. Nem elég mély ahhoz, hogy pl. térképet vagy bármit tartsunk benne. Ha az a hely a csomagtartóban lenne, akkor minden családosnak ezt az autót iratnam elő.

1.a) szerintem kicsi a csomagtartó.

2) Magyarországi navigáció nincs! Picit dühítő. Az tök jó, hogy már itthonról megtalálok egy BBQ éttermet Liptoszentmiklóson, de mennyivel boldogabb lennék, ha egy győri McDonald´s-ot is mutatna.

3) Az üléseket kissé rövidnek találom. Nagyon hosszú úton komolyan elfárad a lábam, akármilyen üléspoziciót is választok.

Ezektől eltekintve tényleg kitűnő az autó. Nagyon jól gyorsul, és a gyári adatoktól eltérően jóval magasabb a végsebessége. A fogyasztása tényleg nem kevés, de szerintem, aki ennyit kidob egy autóra az ne sírjon a benzinár és a fogyasztás miatt. Hozzáteszem, hogy kultúrált vezetési stílusban, 5 felnőttel a fedélzeten, stabilan tartva a 150-t a fogyasztás 12 liter alatt van. A városban olyan 16 liter.

- Eddig még semmi nem romlott el rajta, csupán kötelező szervízen voltam vele.

Fenntartási költség (5) Évjárat 2006
Teljesítmény (8) Km vásárláskor 22000
Verdikt (6.4/10)

Nissan Murano 2004 (2007)