Autók » Nissan » Juke (2010)

Juke 1.5 dCi Tekna

Holdjáró békakirályfi

Soha sem gondoltam, hogy egyszer egy Nissant fogok vásárolni...
Ez a márka mindig a szélsőségek márkája volt: típusai vagy nagyon unalmasak(bakancs micra, almera, x-trail), vagy nagyon merészek(béka micra, juke, cube). Közel 16 évig használtam unalmas(de tökéletes!)céges autókat, mint pl. Escort, Focus, Octavia. Saját autónak mindenképpen egy merészebb típust szerettem volna. Így jött szóba jött a használt Mini, de gondolkoztam a Kia Soul-on is. Amikor megjelent a Juke, azonnal beleszerettem és elhatároztam nekem kell ilyen. A forma annyira egyedülálló és időszerű, hogy jelenleg semmivel sem tudom összehasonlítani. Szeretem a kis autókat, de van családom, így a következő szempontokat céloztam meg:
1. Legyen különleges az unalmas cégautók után
2. Legyen sportos
3. Legyen kicsit SUV-osan magas
4. Legyen négy ajtós
5. Legyen erős, de jó fogyasztású dízel motorja

Az mondják ez az autó a formáját tekintve nagyon megosztó, de tapasztalatom szerint inkább tetszik az embereknek, mint nem.
A vezetési élménye kiváló! A magas kialakítás ellenére is sportos benyomást kelt, amit az erős dízelmotor is hangsúlyoz. A belső kialakítás is a különlegességet tükrözi, mégis inkább retró, mint ultramodern. Sokan fanyalognak a beltéri kemény műanyagok miatt, de ezeknek üzenem, hogy kopogtassák mindennap, ha akarják...én inkább vezetem az autót:). Nagyon jó benne a központi fejegység(CD/MP3/USB/Bluetooth/navigáció/tolatókamera). A bluetooth kihangosító még a telefonon tárolt zenéket is lejátssza. A beépített navigáció egyszerű, de jól használható. A helykialakítás megfelelő a 3 fős családom számára még úgy is, hogy a csomagtartó valóban nem túl nagy. Az évi egy-két utazáshoz megfelelő lesz egy kölcsönkért tetőbox is, a mindennapokhoz több hely viszont nem szükséges.

Amit nagyon szeretek benne:
- nagyon jó kormányzás, aminek változtatható a keménysége is
- jó motordinamika
- szabályozható menetdinamika(sportos, normál, eco)
- különleges megjelenés, gyönyörű karosszéria vonalvezetés - mindenhol dudorodik:)

Amit kevésbé szeretek:
- a váltó pontatlan, sportos vezetéshez nem túl jó
- a kormány előre-hátra nem állítható
- kevés a tárolórekesz

Bár nem olcsó az autó, de hasonló felszereltséggel és megjelenéssel csak drágábbak vannak jelenleg(pl. Mini Countryman 1,5-szeres ár!)
Összességében nagyon elégedett vagyok vele, ez egy igazi szerethető emocionális autó.

- semmi

Nissan Gablini M3

Fenntartási költség (8) Évjárat 2011
Előző autója? Focus 1.8 TDCI Következő autója? ?
Verdikt (9.0/10)

Nissan Juke 2010 (2011)