Autók » Nissan » Almera (2000-2007)

Almera Almera 1,5 (2002)

Egyszerűen jó autó

A német és a svéd autókat szeretem, az Almerát édesapámtól örököltem meg, aki rögtön nagyon műanyagnak és egyszerűnek találta, amint megvette, és igen hamar lecserélte egy A4-esre. Pedig rosszat nem lehet róla mondani, ha nem kezdett el volna zörögni a motorháztető az elfáradt gumi-bakok miatt és nem lenne belénk nevelve, hogy legalább ötévente új autó kell, még sokáig nem adom el. Zavart, hogy a kormány alaphelyzetben mintegy 5 fokkal el van fordulva, illetve, hogy a műszerfal nem szimmetrikus, mértani középpontja kb. a sebességmérő karimájára esik - ez viszont kényszerbetegség, nem az autó hibája. Szerettem a hihetetlenül rugalmas menetteljesítményeit - simán vitte a 170-180-at terheléstől függetlenül -, a világos belsőt és a hatalmas, kényelmes foteleket. Jó autó, nagyon sajnáltam odaadni.

- Öt év alatt semmi. Tényleg.

Szervízbe a NISSAN Summit Autó Zrt.-hez (IX. Máriássy utca 6.) jártam vele. Minden kötelező szervíz iszonyú drága volt, és a szervízvezető saját bevallása szerint 30 év tapasztalat birtokában elmagyarázta, hogy a jótállás nem ugyanaz, mint a garancia, és persze egyik sem terjed ki arra, hogy a zörgő motorházfedél elfáradt, 20 Ft-os gumibakjait kicseréljék, meg egyébként is a pesti utak....

Fenntartási költség (8) Évjárat 2002
Előző autója? Következő autója? VOLVO s40 1,8
Verdikt (7.1/10)

Nissan Almera 2000 (2002 - 2007)