Autók » Nissan » Almera (1995-2000)

Almera 1.4 GX SV

Mint egy Japán Gésa...teszi a dolgát!

Ha valaki egy tök feltűnésmentes, megbízható autót szeretne akkor vegyen Almerát. Nekem kombin van így azt ajánlanám mert elképesztő sok hely van benne, ha lehajtom a hátsó üléseket akkor szinte minden belefér. :)
Vezetési élmény annyi van mint egy tök átlagos autóban, szal semmi. 1.4-es moci keveset eszik (autópályán 6,2), városban 6,5-7,5. Ha tapossák akkor 8-9 liter.
Mint minden Japán szívó fent indúl meg, ami ennél a csöppségnél kb. 3500ford/perc és simán elforog 5500-ig, de 5000-nél érdemes elváltani mert utána csak forog de nem gyorsul.

Nekem GX SV felszereltségű van, tehát gyárilag légkondi, 4 légzsák (2 elöl 2 az első ülésekben oldalt), ABS, szervókormány, 4 tárcsafék, elektromosan állítható és fűthető visszapillantók, elektromosan állítható fényszórók...stb.
Aki Almerában gondolkozik az minimum GX felszereltségűt vegyen!!!

Belül tök átlagos Japán, bár nekem nagyon tetszik mert mindene olyan formás, nincsenek szögletes dolgok sehol, szóval Japán belsőhöz képest szép. ÉS a külseje is elképesztően formás, én imádom minden kis hajlatát!
Az első ülések nagyon kényelmesek (800km után is frissen szálltunk ki belőle), a hátsók már nem annyira, de van bőven lábtér.:-D

Gyári futóművel nagyon konfortos és nagyon jó vezetni, nem kell vele küzdeni, a kuplung nagyon finom, a váltó pontos és elnyűhetetlen...de nekem mégis fel kellett újítatnom mert az előző tulaj nem cserélt váltóolajat rendesen és ráadásul rossz olaj volt utánatöltve ennek köszönhetően a váltóban az összes csapágyat cserélni kellett. A javítás óta már pár1000km benne van és a váltó hibátlan, olyan mint anno. A többi részével nem volt gondom, arra figyelt az előző gazdi.
A motorral nem lesz gondja az embernek ha rendszeresen (max. 8000km!) cseréli az olajat és csak jóminőségű mehet bele és MANN olajszűrő! A gagyi 1000Ft-os szűrőtöl kopogni fog a motor. Meg érdemes MANN légszűrőt venni és csak eredeti Japán NGK-t érdemes bele venni a rossz francia NGK-t el kell felejteni.
Ha ezt megkapja és normálisan bánik vele az ember akkor simán elmennek a világ végére is.

Viszont az alkatrészek drágák, mivel ugye Japán kocsiról van szó. És ha valami tönkremegy érdemes Japánból szerezni hozzá alkatrészt (vagy jó minőségű bontottat)
És amivel számolni kell, hogy Almera betegség a küszöbök és a hátsó sárvédőívek rohadása! Ezt ki kell javítatni és akkor több gond nem lesz.

Annyit hozzátennék, hogy a 2000-es utáni Francia gyártású Almerákkal ellentétben a '95 és '00 között gyártott Almeráknál nincs elektronikai gond. Minden úgy működik ahogy kell még így 12 év után is.

Összefoglalva: 7köznapi mászkálós, járkálós, utazós autónak tökéletes. -25°C-ban is pöce indúl (tapasztalat!!), ha nincs elhanyagolva azt nagyon meghálálja és soha nem lesz baja, egyszerűen szép csendben teszi a dolgát.:)

- -váltó -

amit tudok én javítok rajta

Fenntartási költség (10) Évjárat 1999
Előző autója? Focus Ghia 1.6 TDCI Következő autója? marad. de veszek mellé egy 350Z-t
Verdikt (8.8/10)

Nissan Almera 1995