Autók » Moszkvics » Aleko (1986-1999)

Aleko Moszkvics Aleko 1,5

Ellenségemnek sem kívánnám

Mi csak Ligacsovnak hívtuk az autógyár nevéből kiindulva, soha nem tudtam elfelejteni lomhaságát nagy étvágyát. Na a fűtés az jó volt meg tágas is volt az utastér, de a többi az kritikán aluli. A motor az volt a csúcs ! 1992-ben jött a zöldkártya és a kis ligacsov 8000 km-rel testében nem tudta teljesítteni azokat a gyengécske emissziós normákat mert iván valamit kifelejtett a karburátorból igaz hosszabb keresgélés árán kiderült, hogy a mágnesszelep megvan a karburátorban csak a fuvóka vonult a végéről illegalitásba.
Juj mig el nem felejtem az első 100 km-en belül a sebességváltóben a 2 -es fokozatnál szinkron gyűrű törés volt ezért komplett cserére szorult. Szumma szummárum még az anyósomnak sem kívánnám. A rokonét mér feldolgozták konzerv doboznak azóta.

- Merkurnál történt átvételt követően 500 km-nél szétesett féltengely, Letört hűtő leengedő csap.Felületi rocsda a padlólemezen átvételt követő alvázvédelem előtt megállapított tény. 2-es fokozatban szinkrongyűrű törés az első 100 km-en belül.
- Tetemes fogyasztás lomha mozgás /8,5-15,0 liter/

12-es AFIT