Autók » Moszkvics » 2140 (1976-1997)

2140 Rallysprint

Buligép!!!

Moszkvát 3 barátommal közösen vettük 40ezer forintért, csak úgy, poénból. Valaki becserélte szutyukira, szerintem nem volt normális. Ki volt vonva a forgalomból, úgy hogy átírásra, meg a többi macerára nem költöttünk, viszont a közúton való közlekedés így rejtett némi izgalmat magában. Rend?r szerencsére csak 1X állított meg, mikor egy elhagyott rally cross pályán gyilkoltuk szegénykét. Szólt, hogy nappal jöjjünk vissza, mert a kocsi hangjától nem tudnak aludni a környékbeliek (a kókány kipufogóval gyönyör? hangja volt). Ilyen normális közeggel azóta sem találkoztam.

Iszonyat mit kapott a gép, de kibírt mindent. 1X 4 személlyel átugrattunk egy kis hidat, majd aznap este elkaptunk 2 farönköt és még a polgár?rök is megkergettek. Másnap apámmal egyengettük a rendszámot :)

Aszfalton nem igazán bírtuk keresztbe rakni, de akkor még kezd?k voltunk. Aztán 1X mégiscsak sikerült, túlzottan is. 2-ben berángat, kuplung teligáznál rál?, és láss csodát, gyönyör?en sodródik. Sajnos sikerült egészen az orosz reptér pályájának a széléig sodródni, ahol megakadt a jobb hátsó és már csúsztam is szegény Moszkva tetején. Ha egy izomagyú állat nem próbál meg "segítségb?l" kirángatni az autóból, egy hajam szála sem görb?l meg. A többiek nem örültek, hogy els? körben oda csaptam az autót, a néz?k gondolom annál inkább (ez egyébként 1 rallysprinten történt).

Ezek után lábon vittük haza Debrecen b?l Nyíregyházára, de el?tte az az állat Gyuri lefüstölte az ívbels? gumit, szintén csak a néz?k kedvéért :)

Összegezve fiatal korom egyik legszebb élménye volt ez a t?zpiros Moskvich. Úgy hallottam, valamelyik faluban pár tizenéves felel?tlen suhanc hasonló célokra használja.

- A kuplung a sok rugdosástól megadta magát, de még így is tudtunk sebváltani. Eltört a jobb hátsó laprugó, de ez nem sokat rontott a komfort érzeten. Biztos voltak apróbb hibái,de kit érdekel?

A versenyz? haverom szerel?je csinálgatta, fillérekért.

Fenntartási költség (10) Évjárat 1986
Előző autója? Következő autója? tuning Zsiguli :)
Verdikt (8.6/10)

Moszkvics 2140 1976