Autók » Mitsubishi » Lancer (2007)

Lancer 1.5 Invite

Ígéret

500 kilométert mentem, három napja van meg a kocsi. Mit mondjak? Csodálatos. Igaz még bejáratós, de vidéken, autópályával 6 és fél, Budapestre bejárós üzemben, egy közeli kisvárosból, dugózással: 6,9. Az autó nagyon szép és jól felszerelt. Ár-érték arányban minden konkurenst a földhöz vág. A dél-koreaiakkal nem egy kategória, a Golfnál, az Aurisnál vagy az Astránál jóval nagyobb, a Corollánál sokkal szebb, a franciákat, szerintem, hagyjuk. Talán a Civic lépcsős változata mérhető össze vele, de azon nagyon látszik, hogy az ötajtóst toldották meg egy sedan-farral. Ez viszont..., a formája önmagáért beszél. Kicsit Volvós az eleje, mások Galantosnak látják, ami a Mitsubishi legszebb kocsija volt, amíg ez a Lancer meg nem jelent. Hátul egyesek szerint Alfás, mások Lexusosnak mondják, ami szintén igaz... szóval ez a vérbeli sedan. Hasonlítgathatjuk másokhoz, de biztos, hogy a különböző elemek nagyon jól összejöttek, nagyon együtt van a kaszni. Ilyet más nem gyárt. Kategóriájában hatalmasnak számító csomagtérrel, felnőtt férfiak számára is kényelmes hátsó üléssorral szerelik. A 110 lóerős motor, alacsony fordulaton is nyomatékos. A váltó japánosan pontos, mitsubishisen sportos. Ahogyan a futómű is, az alváz, ha ez jelent valamit, az Evo 10-é, nagyon merev. Felszereltsége is szenzációs ezért az árért. Nem gondoltam volna, hogy valaha beszélgethetek a kocsimmal, itt megtörtént. Igaz a telefon-rendszer női hangja csak angolul tud, de menet közben is pardonok nélkül működik a hangfelismerős telefonkönyv, ami szerintem szenzációs. A hifi remekül szól, az ülések kényelmesek, a fogyasztás nagyszerű. Igaz az 1,8 csak 200-al lett volna drágább, de ki várja ki, amíg Japánból ideér? Ott készül ugyanis. Szóval egyenlőre nagyon kafa. Később írok további tapasztalatokat is.

- A megbízhatóságra, szervízre és költségekre írt 10-es csak gurítás. 500 kilométer van a kocsiban. Honnan tudjam?

Fenntartási költség (10) Évjárat 2008
Előző autója? Micra Következő autója? Biztosan japánt
Verdikt (8.9/10)

Mitsubishi Lancer 2007 (2007)