Autók » Mitsubishi » Lancer (1988-1992)

Lancer 1.3 GL 12V

Életem els? saját autója volt!

A GL típus felszereltsége elég spórolós, van magasságállítós ülés, négy irányba állítható kormány, tároló fiók az anyósülés alatt, de ezzel vége is. Amikor megvettem, már 11 éves volt és elég hányatott el?élete volt. Többször volt törve, de azért a minimális karbantartást mindig elvégezték rajta. A 4 ajtós a meredek hátsó szélvéd?vel szerintem szép, a helykinálata belül hatalmas. Sok mai alsó középkategóriás sikerautóban csak fele ekkora hely van. Korához képest teljesen jól ment, autópályán 120-130 utazót lehetett vele menni. A rossz pesti utak miatt néhány futóm? alkatrész kiver?dött, ezeken kívül csak olajat, sz?r?ket és egyszer gyertyát cseréltem. F?leg városban használtam, ilyenkor 9 - 10 liter között fogyasztott évszaktól függ?en, országúton 7 litert. A kipufogó harmonikát és a hátsó dob el?tti csövet megette a rozsda, ezeket cserélni kellett. Amikor eladtam, már néhány dolog javításra érett. Kicsit ette az olajat, egy féltengely felújítás és a rozsdásodás javítása is lassan esedékes lett volna.
Összességében nagyon megbízható és igénytelen, kis odafigyeléssel hosszú élet? autó.

- Rozsdásodott az els? sárvéd? és el?l a küsz?b. Ez az el?z? törések nem túl alapos javításának is köszönhet?. Nem javítottam ?ket, mert a vizsgán átment és eladni is eltudtam így.
- Els? stabilizátor karok és az egyik alsó gömbfej kopogott. Ezek a jó pesti utak miatt ver?dtek ki. Javítás kb. 20.000 volt mindenest?l.
- Olaj, sz?r?k csere 10.000 km-enként. Összesen kb. 15.000 ft.
- Kipufogó harmonika és cs?, összesen kb. 25.000 ft.

Nem Mitsubishi márkaszervízbe hordtam, hanem egy ismer?shöz az Emil Frey Mo-hoz, ami szintén márkakereskedés, csak más típusokkal foglalkozik.

A kipufogót a Kipufogó klinikán csinálták. Pozitív meglepetés volt. Gyors kiszolgálás, még elfogadható árak.

Fenntartási költség (7) Évjárat 1991
Előző autója? Következő autója? Toyota Avensis 1.6 Linea Terra kombi