Autók » Mitsubishi » Lancer (1988-1992)

Lancer 1,3 GL

A tökéletes autó?

2003 augusztus végén vettem a kocsimat. Egy japán autóhoz képest nem valami jól felszerelt - se elektromos ablak / tükör, se központi zár (közben már raktam bele), se lehajtható hátsó ülések (a csomagtartó mérete viszont nagyon jó), se szervókormány és ABS. Viszont minden irányba álítható a kormány és a vezet? ?lés magasságban álítható.

A kocsinak az a legnagyobb hibája, hogy a Mitsubishi két év alatt 4 fajta elektromos karburátort gyártott az 1,3 Lancerhoz és a szakszervízben se nagyon akarják válalni a javítását (cserét ajánlanak egy bontottra).
Télen (0° alatt) sajnos nem tudom a fogyasztást 12 liter alá szorítani, nyáron viszont a fele is elég - ezért gyanakszom arra, hogy a karbival nem stimmel valami.

Rozsda a hátsó kipufogó dobon kívül sehol sincs - tökéletes a gyári rozsdavédelem!

Az útfekvése egy álom - végsebességnél (kb. 160 km/h) is iszonyatosan stabil, olyan mint ha síneken menne! Nagyon nagy kanyarsebességek érhet?k el vele. Én a 185/60 R14-es gumiméretet ajánlom mindenkinek márkás gumikkal. Ez a futóm?vet is kiméli és még kényelmesebb lesz a kocsi!

A menetteljesíményével nagyon meg vagyok elégedve, pörg?s és jó a nyomatéka is. 3000-es fordulat alatt egy kicsit lomha utána viszon szépen és egyenletesen húz. Sokan, akik már ültek benne nem akarták elhinni, hogy csak 1,3-as motor van benne.

A zajszigetelése nagyon jó, szélzajok se nagyon hallhatóak.
Nagyon jó lámpái vannak (f?leg a reflektor a két H4-es & két H1-es izzóval). A f?tés tökéletes és nagyon gyorsan elkezd melegíteni (még -10° alatt is).

Motorikusan semmi gond nincs vele (kompresszió mind a négy hengerben 12,5 bar), az olajfogyasztás minimális.

Negatívumként még megemlíteném az elfáradt öv visszahúzókat és a dölésszögben nem álítható fejtámlákat.

Azt azért még megemlíteném, hogy a pár hétel ezel?tt mért CO és HC mérés eredménye a következ? volt:
alapjáraton: CO 0,006; HC 34ppm
fordulaton: CO 0,010 ; HC 53ppm
Ezt produkálja egyszer egy német autó (f?leg 15 évesen)!!!

Sziasztok, Bence

- Katalizátor: 20000 Ft (univerzális, gyári csonkok rá lettek hegesztve 3500 Ft-ért),
- Lamdaszonda: 9000 Ft (utángyártott)
- Hátsó kipufogódob: 10500 Ft (rossz min?ség?, utángyártott)
- Termostát: úgy emlékszem 2000 Ft

én szerelem

Nyíregyháza, Mitsubishi keresked? (Debreceni út végén)
Nagyon rendesek, és ?szinték - pl. ?k ajánlották, hogy vegyek univerzális katalizátort, mert a gyári még bontottan is nagyon drága! Ha kell, szereznek bontott alkatrészeket.

Fenntartási költség (9) Évjárat 1990
Megbízhatóság (10) Vezetett km 20000
Előző autója? Honda VF750F még azért megvan! Következő autója? Toyota Celica ST 165 2,0 Turbo 4WD 1989-es
Verdikt (8.3/10)

Mitsubishi Lancer 1988