Autók » Mercedes-Benz » G (1979)

G 270cdi

A hintó

A legjobb autóm idáig és gyanítom valaha!!!
Abszolút konzervatív forma, teljesen modern technikával.
Nem egyszerű darab, mert alig találtam meg az akkumulátort, de még egy kiégett első izzócsere is komoly szerelési képességet igényel.
Az autó lényege gyakorlatilag: az érzés!
Amit pedig nyújt, az a biztonság. Bárhova, bármikor, bármin át.
Volt korábban egy FJ40-es Toyotám, amivel terepezni jártam. Kipróbáltam a G-t ugyanott és maximálisan meg voltam elégedve! Majd negyedorával később egy autópályán 160-nal tűztem vele. (Amit a Toyotával nem lehetett!)
A G-ép komoly, nehéz, erőt sugárzóan kedves.
Már az ajtó nyitás, illetve becsukása sem mindennapi. Hogy rendesen bezáródjék, szó szerint jól be kell b...ni.!

Terepre elég lenne a soros 5 hengeres, kisebb dízel, a kevéske (2700)köbcentijével, ami azért oda kellőképpen nyomatékos. Viszont az aszfalon alulmotorizáltnak hat, 110 fölött egyre inkább fogy el, lendületből kell biztonságosan előzni. (Ez az egyetlen kifogásolni való és ezért lesz optimális választás 2006 őszétől a V6-os 320cdi.)

Nagyon kiforrott, beérett megoldások, iszonyat brutál katonai alvázzal, kerékfelfüggesztéssel és rugókkal.
Az ülései fotelek, a csomagtere hatalmas, a merőleges ablakoknak köszönhetően pedig kevésbé melegszik fel a nyáron.

A legjobban mégis azért szeretem mert nem egy feltünő darab. Sőt! Magyarországon egy sokmilliós "terepjáró" megvásárlásával tagjává válunk egy a rétegnek, ahova egyébként nem okvetlen kívánunk tartozni. A G-vel viszont, amikor megjelenünk, gyakran talán még sajnálnak is...

- Lévén még garanciális, a szokásos kötelező szervizek alatt nem tudtak még semmivel kiborítani.:)

Székesfehérvár, illeteve Bp. Kárpát utca.

Fenntartási költség (6) Évjárat 2005
Előző autója? 320 4matic Következő autója? CLS?
Verdikt (7.6/10)

Mercedes-Benz G 1979 (2004)