Autók » Mercedes-Benz » Clk (1997-2002)

Clk 2.0 136LE

Dögös, tekintélyt parancsoló, megbízható és olcsó..kell ennél több?

Először is szeretnék egy hatalmas tévhitet eloszlatni amivel engem is hitegettek. Egy mercedes fenntartási költsége semmivel sem több mint egy Dacia vagy akármi más.(feltéve hogy 2002 előtti nem agyonelektronikázott mercedesekről beszélünk)

Vásárlás előtt direkt bementem a Unixhoz érdeklődni mi mennyibe kerül.
Néhány példa:
Ékszíj 4000
Fékbetétek 6000
Lengés csillapító 11.000
Egy Dacia Logenhez amit az olcsó autók közé sorolnék, szinte pontosan ugyan ilyen árak jöttek ki de ezt a webshopban is lehet látni.
Erről ennyit :)

Erősen gondolkodtam a kompresszoros és a sima változat között. Végül a szerelők és barátok hatására(köszönöm nekik) lemondtam a kompresszorról.Hiába lóerősebb nyomatékban nem sokkal több, és az élettartalmuk is jóval kevesebb a nagyobb teljesítmény miatt....Nem beszélve a fogyasztásról.

Az autó 6 évet Németországban futott, ami meg is látszik rajta mivel nagyon egyben van semmi nem nyikorog nem eszi az olajat, hiába ott nem sajnálják a pénzt a karbantartásra. Ez miatt megvételre csak szervizkönyvest javaslok.

Fogyasztás:) Megfigyeltem ez az a téma amiben szinte mindenki szeret kicsit kevesebbet mondani, de hogy miért azt nem értem. Ez egy CLK aki fogyasztásra megy vegyen 1.3multi jet motort..
Itt 2000 köbcenti visz 1.3 tonnát és városban bizony megeszi a 11. Országúton viszont 130-nál 7.2 re jött ki egy 400km es szakasz ami szerintem tökéletes.Úgy vagyok vele hogy éves szinten egyen pár ezerrel többet de ez az érzés hogy ott a csillag az elején többszörösen kárpótol.Szóval megsúgom a városi 8L es mesék és a többi esetleg vontatás közbe lehetségesek , bár merciket nem nagyon látni hogy vontatnák...

A baráti társaságomba több nagy köbcentis autó van, mindig hitegetnek a 7-8 L városival, ilyenkor könnyen lelehet mosni a mosolyt az arcukról a következővel ajánlom hogy próbáljátok ki:
- Most induljunk és ha tényleg 7-8 L re kijönn a fogyasztás kapsz 3 tank benzint, ha mégse én nekem elég lesz egy is.. Idáig senki nem mert fogadni nem értem miért...

Hogy mi a legjobb a clk ban ? :) Először is az hogy nem a tucat taxi E osztály amiből lehetetlen jó állapotút kifogni, másodszor hogy mindenki azt gondolja egy több milliós sportkocsim van, az emberek megcsodálják dícsérik.

Összességében bő 60e km után, nem bántam meg hogy megvettem. Jelenleg 260e km van benne, és halkabb mint a feleségem pár éves 60e futott peugeot 206-ja.Valószínűleg ha beadnám egy kereskedésbe rögtön 150e km lenne benne, de gondolkodjunk éves szinten a 15-20e km normális, az összkép a lényeg és nem a km, de ebbe van még hova fejlődnünk.
Saját képet sajnos nem találtam de igyekszem pótolni

- 3 év alatt szerencsére nem költöttem a kopó alkatrészen kívül szinte semmire - A cd-s rádió, valamint a műszerfal világítás ment el, ezt pár ezerből megcsináltattam.

Nincs rossz tapasztalatom se a márka se a maszek szervizekkel. Árban nekem szinte ugyan ott voltak az olajcserék és az egyebek, akkor meg inkább már szakértő csinálja aki minden nap ilyet lát.

Fenntartási költség (8) Évjárat 1998
Teljesítmény (8) Km vásárláskor 205000