Autók » Mercedes-Benz » C (1993-2000)

C C 180 classic

Nyugodt erő

2005-ben került a szárnyaim alá az autó elötte a család autója volt 1999-ben vásárolta édesapám Németországban ekkor volt 3 éves 70000km volt benne. Fekete színű nagyon tetszett 6 év alatt apu beletett 35000km-t... céges dieselt használta többnyire. motorolaj légszürő csere első fékbetét azon kívül semmi. Mikor átvettem tőle az utolsó olajcsere óta 7000km-t ment 2 és fél év alatt... garázsban állt többnyire. Olajszervízzel indítottam most tartok 165ezer km-nél első hónapba valószínű a sok állásba tönkrement a légtömegmérő(Kárpát u.-ban 130000ft, Németben 70000ft utángyártott 25000 bontóban 15-20ezer Ft egy diesel passaté ismerőstöl 10000ft ugyanúgy nézett ki betettük a passatét láss csodát azóta is az van benne teljesen jó a szerelő is azt mondta hogyha megy vele benne kell hagyni!:) 135000-nél kormányösszekötő rúd és két gömbfej csere, a három alkatrész került 26ezerbe 150000-nél első fékbetét csere, gyári tárcsa még határon volt így benne maradt. Érzelmekről is egy picit: szeretem nagyon vezetni hajóként megy a szaros pesti utakon beülök és nyugalmat áraszt sehol egy zörej a gyári hangszórók hifi minőségben szólnak jól érzem magam benne mindenki jó fej, barát:) ha sietni kell akkor 3500-as fordulattól húz igazán. 12 éves lesz, de nem adnám el annyiért amennyiért megy a piacon ez annál sokkal többet ér!És az apróságok sora egyszer kigyulladt a visszajelző hogy kevés a hűtővíz töltök bele fél litert 1 hét múlva megint ég...???????? Ja egy nyest beleharapott a vízcsőbe... Ahol egy corsa ipszilonozik ott helybe megfordul... Hátsókerékhajtás elképesztő komfort érzetet ad. Nem volt benne gyárilag könyöklő poénból megkérdeztem a kárpátba mennyi lenne a boksz 130000ft még szerencse hogy lehet kapni... bontóba egy tizesért vettem tökéletes! Senki ne higgye hogy drága hozzá minden!A kopó alktrészek f astra árakkal vetekednek! Kicsit sokat fogyaszt város 10 liter autópálya 7,5(140) városon kivűl 7lityi(110) bár az 1.6-os astrám pont 1 literrel tudott csak kevesebbet akkor nem is vészes.

- légtömegmérő, kormányösszekötő

helybeli ismerős illetve Kárpát 105000-ig meg a légtömegmérő hiba diagnosztizálásnál

Fenntartási költség (10) Évjárat 1996
Előző autója? astra Következő autója? mercedes G320CDI :)
Verdikt (8.3/10)

Mercedes-Benz C 1993