Autók » Mercedes-Benz » C (1993-2000)

C 250 Turbodiesel

Ett?l rosszabb autóm sose legyen

Indulj el vele, megérzed. 150 LE, 280 Nm. Autópályán nem villognak ki, ill. nekem sem kell er?szakoskodnom az el?ttem lassabban haladóval a bels? sávban tempós haladás esetén. Tekintélye van a vasnak. Városban sem kell szégyenkezni ha a sztrítracsnis kölykök próbálkoznak a lámpánál. Ahova eljutottunk vele hirtelen ami eszembe jut: Róma, Athén, Würzburg, Stuttgart. Az indulás el?tt a keréknyomás, olajszint, vízszintek ellen?rzésén kívül nem volt egyébre szükség. A leghosszabb út amit egyseggel 2x lenyomtam vele Bp.-Barcelona. Mikor odaértünk esküszöm ha azt mondják forduljunk visza, minden gond nélkül megteszem. Ennyit a kényelmér?l. Az új C203-mal ugyanezt megfutva pihenési igényem visszafelé már benyújtottam volna. Ezzel nem azt akarom mondani hogy a 203-asok fele ennyire kényelmesek, hanem azt hogy a kett? közül ebben ülök szívesebben hosszútávon. Persze még van másik kett? Mercedesem mellette. Ez a legöregebb, és leggyengébb, a három közül.:-( A 203-as a vezet?ülésb?l ítélkezve kisebb, egyszer?en nem tudom a memóriás ülést olyan pozícióba állítani mint ebben. Pedig már mér?szalaggal állítgattam az ülés-kormány pozíciókat ehhez, mégsem az igazi. Viszont a motorhangja ennek a legszebb. A másik kett? CDI, kemény hanggal. Bocs hogy összehasonlító teszt lett a végén, dehát C-t a C-vel.

- 161.000 km. Elromlani semmi nem romlott el eddig rajta.
- Kopó alkatrészek, fékbetétek, tárcsák, 2 alsó trapézgömbfej csere olajcserék amiket nem lehet rendellenes dolognak tekinteni. Ékszíjlengéscsillapító így egybeírva, mert az ékszíj lengéscsillapítóját kellett cserélni 9.000.-Ft.

West-Car Kft Mogyoród
Olajcsere, vizsgáztatás alkalmával találkoztak.

Fenntartási költség (9) Évjárat 1995
Előző autója? 190 D, 2.0 Következő autója? Mercedes, C30 CDI AMG