Autók » Mercedes-Benz » 200-500 E (1984-1995)

200-500 E CE300 12v

Ce 300 12v az örök kedvenc:)

2012 januárjában vásároltam ce300 típusú kocsimat.Benzin gáz üzemű,automata sportline felszereltség.Hihetetlenül jó áron,mercedes fan tulajtól!!!
Nem merci volt a cél,de egy ismerősöm küldte a képeket hogy mennyire jó ez a coupe forma a jó öreg 124-be.És igaza volt:)
Több darabot is néztem de az állapotuk nem éppen a kért árat mutatták.
230ce lett volna cél de ami elfogatható volt és árban is reális volt az a ce300 lett.És nem bántam meg sőt kezd megfertőződni a család is :)
20 éves kocsi persze hogy igényel törődést melyik nem,de hálás is érte.
Kopó és öregedő gumi alkatrészeken mást nem cseréltem 22000km-er alatt.
Gáz üzemben 12-15 liter a fogyasztása. Bezinből országúton 10 liter is elég.
Kopó alkatrészek viszonylag jó áron kaphatóak még a gyáriak is!!
Kilométer fogalmam sincs mennyi van benne 3-dik tulaj vagyok az országban,de látszik rajta hogy törődtek vele ők is.Kapott egy teljes alvázvédőzést és jobb hátsó sárvédőív javítva lett ennyi volt az rozsda rajta.
Takaró műanyagok alatt is makulátlan a lemez. Coupe forma egyszerűen csodálatos nem győznek az utcán forgolódni utána a járókelők.
Elektromos kütyük működnek kivéve a biztonsági öv kitolás,de javítása folyamatban van.
Ha isten is úgy akarja akkor kezeim között fogja megérni a veterán kort.

Úttartása pazar és hibátlan.
Automata váltó olyan mercisen puhán rakja ide oda a sebességeket.
Nem versenyautó de szedi a lábát szépen.
Folyamatosan szépítgetem,de csak is úgy hogy megmaradjon a gyári forma.
Semmi csicsa dolog!

- Hangszórók,hardytárcsa,fékbetétek,alsó gömbfej,hátsó bölcső szilent csere(köszi vonóhorog),meg olaj és egyéb szűrők. -

Egyszerűbb dolgokat magam végzek.A többit ismerős aki már 20 éve szinte csak mercik javításával foglalkozik!

Fenntartási költség (5) Évjárat 1992
Megbízhatóság (10) Vezetett km 22000
Szerviztapasztalat (8) Átlagfogyasztás l
Előző autója? Következő autója? ce300 cabrio
Verdikt (8.3/10)

Mercedes-Benz 200-500 E 1984 (1994 - 1998)