Autók » Mercedes-Benz » 200-500 E (1984-1995)

200-500 E E 200

Az elérhet? elegancia!

Fél év gondolkodás és keresés után úgy döntöttem, hogy a 4,5 éves cliomra ráfizetek még 150.000-t és veszek egy 11 éves mercit. A kínálat magyarországon tragikus! Fél év kereséssel szerencsésnek mondhatom magam, hogy hamar megtaláltam. Persze ha nem zavar, hogy 10 autóbol rakták össze és az ülésb?l hiányzik egy tenyérnyi helyen a kárpit akkor azonnal is lehet eladót találni.
Kényelem mesés, méret pont elfogadható, szervizköltségek nevetségesek, alkatrészellátás remek, bontók tele vannak alkaltrésszel.
Fogyasztás elfogadható, felszereltség - még minimum szinten is - versenyképes. Nem is értem, hogy emberek miért vesznek más autót!
A 2000-cm3-s benzines nem egy Fittipaldi, de egy mercedessel hova rohanjon az ember? Ha belendül akkor ezzel is lehet "sportosan" menni. A világot kétszer körbejárom és még mindig csak bejáratós lesz a motor. Ha meg valaki versenyezni akar akkor vegyen 500-as motort bele!
Ha valakinek van féléve, hogy megvárja az igazit és nem fél egy 12 éves autóért adni 1,5 milliót akkor szívb?l ajánlom. Érdemes megvárni az igazit, mert egy jó darabbal tényleg csak 10.000 km-nként kell egy olajcsere. A többi apróság!
Egy bosszantó hibája van az autónak: a f?tés úgy van megoldva, hogy két oldalt meleget fúj középen meg hidegebbet. Többen mondták, hogy nekik is így m?kdöik.
Na jó még egy bosszantó dolog. Az ember soha nem akar kiszállni bel?le! Mindig akad valami fontos dolog ami miatt kocsiba kell ülni és menni vele:-)

- ablakmosót pumpáló motor - 5000 HUF (gyári mercedes)
- AC pumpa - 55000 HUF
- els? fékpofák - 11000 HUF
- lelopott merci csillag - 1000 HUF/db (3 darabot vittek el 1,5 év alatt)
- lelopott dísztárcsa - 3000 HUF / garnitúra (2-t vettem hozzá eddig)

Magán szaki mercikre specializálódott. Olajcserére kít?n?, de komolyabb szervizt nem ajánlok ott csináltatni
Cím: M5 kivezet? autópiac el?tt

Fenntartási költség (9) Évjárat 1992
Előző autója? Clio Következő autója? Mercedes ha rajtam múlik
Verdikt (7.6/10)

Mercedes-Benz 200-500 E 1984 (1994 - 1998)