Autók » Mazda » Tribute (2000)

Tribute 2,3

Fehér holló

Tizenakárhány autó után - (Mitsubishi 3000GT-től a Lexusig) sosem hittem volna, hogy egy ilyen SUV "izé" ennyire tetszhet. Nem mondom volt egy kis ismerkedési idő, de csak csatlakozhatom az előttem szólóhoz, bizony nagyon jó autó a Tribute. Tényleg már-már személyautós menettulajdonságai vannak, pláne az új 150 LE-s motorral.
Városban is értelmesen használható külméretű, családi utakhoz nagy csomagtartója, mértékletes fogyasztása (10l - 140 km/h), kényelmes ülései, beltere, rengeteg pakolóhely és ereje segítenek. Télen pedig elektronikus összkerékmeghajtása kap ötöst (hegyen lakunk).
Szóval méltatlan helye van a mo.-n forgalmazott SUV-ok között, hiszen ritka madár. Pedig az ára jó, és igaz, hogy nincs dízelben, de nekem nem is kéne.
Ültem már CRV-ben, RAV-4-ben, Foresterben, most is a Tribute-t választanám.

- semmi

Mazda Eger