Autók » Mazda » Cx-7 (2007)

Cx-7 2.3 (DISI) Turbo

CX-7 mint női autó...

Mazda cx7 mas szemszogbol, avagy noi autokent:).
Tavaly oktoberben szuletesnapi ajandekkent jott a CX7. 6 sebesseg,automata a szokasos jo tulajdonsagokkal...Felenk (messze-messze) a tolatoradar opcionalis, gondoskodo ferj rakatott is bele...En nem hianyolnam, kicsit hulyen veszi ki magat az allando csipogas tolataskor...
Biztonsagilag tokeltes, igaz az oldallegzsak eleg nagy utkozeskor nyilik csak ki, mert az ulesbe van epitve.(felenk) Nekem csaladi es bevasarlo autokent funkcional, a gyerek nem nagy darab, de ket evesen is siman kilat a hatso ablakon.Ugyanakkor ha 2 gyerekulest rakunk be hatra, eleg keves hely marad egy 3. szemelynek.( A 3 gyerekulest sehogy nem tudtam bepreselni, bar akinek 3 gyereke van, biztos nem ilyen autoval probalkozik...)
Csomagtarto jo meret,szerintem pont eleg ehhez a kategoriahoz.Bevasarlashoz tokeletes, meg ha valaki egy 106 cm-es tvt is vett eppen.
Fogyasztas..Mivel automata ezert lenyegessen tobb mint a tesztleirasban szereplo manualis.Kb 16 liter. Ugyancsak idegesito hogy a trip computer mutathatja az aktualis fogyasztast, ami neha kiugrik 68l is.Persze ez is vezetesfuggo, autopalyan (nalunk max 110km/h a limit) kb 13 l-re jon ki.Ez magyar benzinarakhoz merve kicsit sok, gondolom ezert nem nagyon akad arra automata.
Kimondottan jo vezetni, meg akkor is ha nem a hagyomanyos aszfaltutat vesszuk iranyba.
Lenyegeben semmi nem hianyzik belole, de ha jon a kovetkezo gyerek, akkor valoszinu a cx-9 lesz a kenyelmesebb megoldas.
Szomoru hogy az arakat elnezve Magyarorszagon ez is kicsit sok...Felenk kb 1 millioval kevesebbert beszerezheto es igy is az egyik legdragabb SUV avagy crossover.(majdnem egy aras a lexus suv-javal es a nissan muranoval ).
Nekem tetszik es szeretem vezetni.

- Eddig nincs hiba, bar szep is lenne ha egy 5 honapos autonal valami elromlik...

Fenntartási költség (7) Évjárat 2007
Előző autója? Holden Következő autója?
Verdikt (7.6/10)

Mazda Cx-7 2007 (2007 - 2010)