Autók » Mazda » 6 (2008-2012)

6 2.0 MZR TE

Nemesebb lett, mint a jó bor

Úgy látom, én vagyok az első, aki ír erről. Elöljáróban annyit, hogy a régi 6-osomtól rendkívül nehéz volt megválni, de szerencsére a családban maradt. Nagyon szeretni való jószág volt. Sőt, imádni! Apróbb hibái ellenére, azok is főleg az európai(értsd:Ford) alkatrészek miatt voltak.
Felcsigázott, amikor megtudtam, hogy jön a modellváltás. Az első kép kicsit csalódást keltett, nehéz lett volna még jobban eltalált formát csinálni. Viszont amikor megláttam élőben, ledöbbentem, olyan szép volt. És minél többet nézem, annál jobban tetszik.(Mint a feleségem... :) ) El nem tudtam volna képzelni, hogy egy sötét padlizsán színű autó ennyire gyönyörű lehet. Valószínűleg azért szerzek hozzá egy színre fújt hűtőrácsot, azzal az igazi, à la MPS.
Beleülve nem ért váratlanul az "otthon vagyok" érzés. Ezt az autót rám szabták. Az ajtók hihetetlenül finoman záródnak. Sok teszt kifogásolta, hogy a vezető előtt a műszerfal kopogós, ellentétben az anyósüléssel. Igaz, tényleg keményebb. Bár a minősége, és a tapintása is nagyon kellemes. De vezetés közben úgysem tapizom. A középső pohártartó viszont még mindig az a csillogós-fényes, öt perc alatt összekarcolódó műanyag, mint volt. Ezen változtathattak volna. Hátul méginkább nagyautó érzésem van, mint az elődben volt. Az autót beindítva megdöbbentett amit hallottam. Vagyis amit NEM. Alig hallható suttogás adta tudtomra, hogy életre kelt a 147 ló. Pörgetve sem tolakodó a zaj. Ebben már egy klasszikus szimfónia lassú tételét is be merem rakni az autópályán. Valószínűleg a zajcsillapítás miatt, de a hifi is jobban szól.
Kicsit sportosabbra véve a figurát érzi igazán elemében magát a kocsi. Szinte falja a kanyarokat.
Érdekes ez a kettősség az autóban. A családot szállítva limuzinként viselkedik. Viszont ahogy a gyerekek bemennek az iskolába, és az asszony is búcsút int a munkahelye előtt, elő a bőrkabáttal, fel a napszemüveget! Ilyenkor kihozza a kamaszt az emberből. Az autó sportos oldalát mutatja, és majd akkora élményt nyújt, mint egy MX-5-ös. Valószínűleg itt hálálja meg magát minden deka, amit az autó súlyából lefaragtak.
A megbízhatósága eddig is az átlag felett volt a Mazdáknak, de ezt állítólag már teljes egészében Hiroshimában gyártják. Nem várom, hogy soha semmi ne menjen tönkre, de nagy kiadásokra szinte biztosan nem fog kárhoztatni.
Az régi 6-os egy nagyon jó autó volt. A Japánok valószínűleg letették 5-6 évre érni, mint egy nemes bort, és ez lett belőle. Az alap karakter ugyanaz, bár egy-két új íz előnyére előjött. Megízlelve még finomabb, még teltebb, még érettebb. Minden adott hozzá, hogy díjnyertes legyen.

- Ez Mazda

Mazda Mirai

Fenntartási költség (9) Évjárat 2007
Előző autója? 6 Következő autója? Ha ebből lesz MPS, akkor az.
Verdikt (8.7/10)

Mazda 6 2008 (2008)