Autók » Mazda » 323, 323f Vi (1998-2003)

323, 323f Vi 1.6 Comfort

Sohasem szomorú szamuráj

13 évesen 2015-ben került hozzám Passauból. A TC-n tárgyalt anyagi tartalékot ráhagyva kerestem autót: 700 eFt - 1.000 eFt között és ebben a kategóriában szóba jött:
- még a francia autógyártás sötét időszaka (2005) előtti Xsara 1.6 benzinnel
- a német autógyártás álló csillaga, GOLF IV 1.6 benzinnel
- Japánból a Mitsubishi Lancer 1.6 benzinnel
- Japánból a világ legnagyobb autógyár Corolla-ja és Avensis-e 1.4-1.6 benzin motorokkal
- Japánból a Mazda 3 és 323 BJ 1.6 és 2.0 benzin motorokkal

Descartes-i számítások után 323BJ Mazdát választottam 1.6-os benzinessel, de ekkor még nem láttam a sötét fellegeket a fűthető elektromos tükrökben sem...
Életmód váltás miatt hirtelen az autópálya lett a lakhelye a kocsinak. Majdnem eladtam és cseréltem egy nagyobb benzinesre (dízel a szántóföldre nem az autópályára való), de meggondoltam magam!
Karosszéria és futómű gyorsan tipp-toppra lett csinálva, elektronika és a motor ugye tökéletes, azóta csak tankolni kell. Olajat 2,5 havonta (10.000km) kap, óvva, védve van, fűtött garázsban pihen éjszakánként. Télen ha lehet párom kicsikocsiját (Mitsubishi Colt 2003ból) használom.

- Karosszéria: szokásos Mazda betegség, de bőven a súlyos problémák előtt orvosolva - Fék: nem megfelelő karbantartás miatt egyik féknyerget cserélni kellett

Autóklub

Mazda Mester