Autók » Mazda » 2 (2007-2014)

2 1,3

Sárga Dongó, a japán méregzsák

Kis Sárga Mazda 2, az autobotok után Dongónak hívjuk a kis japán zümmögőt. Szüleimtől örököltük 42e km-rel ők újonnan vették és azóta használjuk. Jelenleg 107500km van benne. Nagyon kezes autó. Használjuk városban, de sokat megyek autópályán is (M1, M6). Nyaralások alkalmával is mentünk nagyobb utazásokat (2000km). Kicsi megbízható japán gép, aminek a szemét is ki lehet nyomni. Nincs nagy motorja, meg lehet érezni, ha többen ülünk benne és csomag is van, viszont nagyon jó a váltó, ötösben szereti a nagy sebességet és 140 körül nem pörög 4000-et, ami szerintem előny. Visszaváltáskor meg húz (ni próbál:) Felszereltsége gyér, nagyon hiányolom a tempomatot. Nem hiszem, hogy eladjuk, mert jó lesz feleségnek városba,kisebb utakra. A külső-belső keringetést állító lamella kezdett el kerregni, ez van sajnos, ha nem japán alkatrészt raknak bele. A lengőkar, hát eleinte kanyarban kotyogott, meg gödröknél, elkopott, biztos nem szerette az M1 fantasztikus aszfaltját. Feleségem nagyon szereti, mert könnyen tud parkolni vele és pont jó gyerekkel és bevásárló csomagokkal. Vettem rá keresztpántot és bicótartót, mely teljesen jól működött. Lassan lesz második autó, melyet nagyobb utak alkalmával használunk, így gondolom az éves km csökkenni fog. Igazából teljesen elégedett vagyok, csak ajánlani tudom. A kényelemre csak azért nem adtam maxot,mert vannak olyan apróságok amik elfértek volna még, pl külső hőmérő, de nagyon szeretem a gombnyomásra behúzódó visszapillantót.Teljesítménye nagyon jó 1,3-as motorhoz képest, csak maga az 1,3 kevés :) Biztosan vannak típushibák is, pl hátsó ablak, de kifejezett gondot nem okoz.

- Külső-belső keringetés állító lamella (60e). - Lengőkarok (80e)éljenek a magyar utak - Hátsó ablak kicsit lecsúszik

Zoom-Zoom Autó, Győr

Fenntartási költség (9) Évjárat 2008