Autók » Maserati » Gransport (2004)

Gransport Spyder

A kis rondaság, de imádnivaló :)

Nos hol is kezdjem :) A Kocsim pont egy éves, ezalatt az idő alatt teljesen beleszerettem, imádom. A kocsit Németországban sikerült megszereznem, viszonylag jó áron. Ezért is választottam ezt a modellt. Bár akkor még nem tudtam hogy a Maserati milyen márka pontosan, sosem voltam fan, semmi műszaki adatot, semmit sem ismertem róla. Amikor hazahoztam, az ismerőseim nagy szemekkel néztek hogy "Ez meg mi?!". Kaptam olyan megjegyzéseket is, hogy "ilyen ronda kocsit ennyiért? Te hülye vagy..." Bevallom, kinézetre nekem sem volt az esetem, egyedül a fara tetszett. Nem fűztem nagy reményeket hozzá, nem gondoltam, hogy eddig megtartom... De ahogy minden nap használtam, egyre jobban megszerettem. Tulajdonképpen ez a kocsi olyan, mintha egy F360 lenne, csak praktikusabb és jobban használhato. Motorerő ugyan olyan, rendkívül húz, még ötös fokozatban is. A hangja... Isteni... Beleborzongok ha meghallom... Lenyűgöző. Ahhoz képest, hogy ez egy sportautó, rendkívül kényelmes... Mintha itthon a fotelben feküdnék... Nagyon-nagyon puha bőr. Semmi extra csicsa, minden gombnak megvan a saját praktikus funkciója. Akárhol megérintem, csak puha bőrt találok. Vezetni nagyszerű élmény, remek a futómü, a motorról már beszéltem, szélzaj nincs, a rádió nagyon szépen szól... Egyszerűen imádom. És ha úgy tartja kedvem, csak leengedem a tetőt, és csak furikázok ide-oda :) A fogyasztása ami talán szokatlan, 18-20l, szerintem ebből még lefaraghattak volna az olaszok 2-3at. Mindenesetre nagyon-nagyon ajánlom a kocsit azoknak az embereknek, akik ebben a kategóriában szeretnének autót vásárolni. Ha választanom kéne, inkább ez, mint a F360.

- Semmi sem, szerencsére :) Pedig olasz :)

Baron-Bécs
rendkívül korrekt, gyors, és megbízható szervíz!

Fenntartási költség (9) Évjárat 2006
Megbízhatóság (10) Vezetett km 32000
Előző autója? 730i Következő autója? Jó kérdés, de még sokáig a GranSport
Verdikt (8.6/10)

Maserati Gransport 2004 (2004)