Autók » Maruti » 800 Dx

8 Maruti 800 De Luxe (van hátsó ablaktörlő)

Jó autó, ha működik, nekem nem működött.

Karburátor hibás volt, időszakosan lefulladt alapjáraton, de szivatóval ment, igaz így extra fogyasztásom és repülőgépet megszégyenítő motorhangom volt. Azon gondolkodtam, hogy a HOMASITÁBAN veszek ilyen elemes, sapkába épített fülhallgatós mikrofont, hogy a párommal tudjunk beszélgetni út közben. Durva volt, mert ha nem volt szivatón, akkor sebességváltás közben is leállt az alapjárat hiba miatt. A karburátor szakműhelyben kb 10x voltam, azt mondták, hogy állandóan elkoszolódik. (azt is mondta a karburátoros, hogy ennyit nem szívott még autóval) Kicserélték a csöveket, benzintankot és minden ki lett pucolva, de nem segített. Amikor rossz volt és nem indítottam újra az autót azonnal, akkor csak több óra után lehetett ismét beindítani. Azokban az időszakokban, mikor jó volt, nagyon szépen ment, 5 liter alatt is fogyasztott. Ezzel a javíthatatlan hibával nem tudtuk megtartani, ezért megváltunk tőle. Ha működött volna, elégedett lettem volna vele, de így nem érte meg az árát. (Ha a nagyapámnak a micsodája helyett áramszedője lett volna, Ő lett volna a trolibusz...) Szóval abból a pénzből amit ráköltöttünk, autót is lehet venni, pedig autószerelő segített kiválasztani.

Tescoból hazafelé úgy néztünk ki, mint a columbiai menekültek, mert csomagok lógtak ki az ablakon. Igaz ami igaz, nem nagy autó, de nem is vártam tőle sokat, nekünk azért méretre megfelelt, olcsó volt a fenntartása. Olyat fogtunk ki, ami javíthatatlan, nem volt szerencsém. Aki tudja milyen kategóriájú az autó (pl. tudja, hogy balesetet nem élsz túl benne, stb...) és szerez egy működőképes példányt, elégedett lesz vele.

Jobban gyorsul, több erő és dinamizmus van benne, mint a Suzuki Swift 1.0-ban! Nagyon zavaró, hogy tavasszal, ősszel és télen rettentően párásodik az üveg, állandóan törölgetni kell szivaccsal. Nincs szaggatott ablaktörlési funkció, így gyenge esőben választanunk kell, hogy nyikorogjon a lapát az üvegen, vagy egy kézzel állandóan ki-be kapcsolgatom az ablaktörlőmotort. A szélvédőmosó folyadék kivezetést legjobb esetben is csak úgy lehet beállítani, hogy az ablaktörlő karra spricceljen, így nem sokat használtam, tehát sok szélvédőmosó folyadék árát takarítottam meg.

- Legfőbb hibája az ára volt: 129 000 Ft
- Hibás motorral vettük, 140 000 Ft a motorjavítás.
- Tetőkárpit 7000Ft
- Gumicsere 30 000 Ft
- Önindító 20 000 Ft
- Sebességváltó olajfolyás 30 000 Ft
- Karburátor javításért 60 000 Ft fizettünk, de nem lett jó. (pénzkidobás)

Fenntartási költség (10) Évjárat 1991
Megbízhatóság (1) Vezetett km 12000
Előző autója? Következő autója? 2001-es Suzuki Swift 1.0
Verdikt (5.9/10)

Maruti 800 Dx (1984 - 2005)