Autók » Lexus » Rx (2003-2008)

Rx RX 400h Mark Levinson

Nyugis, de erős és kényelmes

Az autó újonnan lett vásárolva a nagy 2009-es tavaszi akciós időszakban amikor a modellváltás és a válság kedvező ajánlatokat eredményezett erre a modellre is. Eddig igen jó működik, kellemesen gyorsul és városban igen jó a fogyasztása is. Nincs kedve az embernek kinyomni a szemét, szépen elsuhan ide-oda. Igazából nincs hibája. Ami esetleg problémás lehet:
- a tükörbehajtó és tanknyitó kapcsolókat nem olyan könnyű megtalálni (főleg sötétben)
- A tolatókamera néha (kb minden századik esetben) nem kapcsol be automatikusan
- A CD tár display-e az mp3-nál a magyar karakterek után levágja a szám további részének kiírását, de magán a rádió kijelzőjén kiírja teljesen.
- A mark Levinson jól szól (kivéve mp3-nál)
- Padlógáznál kicsit nagy a hajtási befolyás a kormánykeréken.
- Nem kellemes ha a hibrid akku teljesen lemerül (pl. hosszú dugó), mert akkor a benzinmotor durvább karakterisztikával indul be mint egyébként (gondolom akkut tölti). Normál üzemben nem feltétlenül venni észre hogy mikor melyik motor hajt.
Összefoglalva jó, erős, kényelmes de nem irritálóan feltűnő. Természetesen terepre egyáltalán nem való, de ezt azt hiszem mindenki tudja (-> Land Cruiser ajánlott ha olyasmi kell).

Update: Már több 60000 km és rossz tapasztalat nincs, meghibásodás nem volt.

Update 2: Még mndig megvan, elértük a 155000 km-t. Egy "komolyabb" hiba jött elő: kiégtek a xenon izzók. De hoppá nemcsak az izzók égtek ki, hanem a csatlakozó is tönkrement. De ez csak a transzformátorral együtt cserélhető. Úgyhogy itt kicsit költeni kellett, szerencsére garancián túl is besegített a Toyota és a márkaszervíz (mondjuk mindig ott szervízeltetem)

Bár semi baja azért lassan lecserélném, de mire? Szóval lehet marad még.

- Eddig a hátsó rendszámtábla-világítás izzóját kellett cserélni, más teendő nem volt. - Update: - Néhány izzó csere (műszerfal, helyzetjelző és rendszám megvilágító) - Elkopott a gumi - újat kellett venni - botrány! - Xenon fényszóró transzformátor csere

Kötelező szervízek - Lexus Buda

Fenntartási költség (8) Évjárat 2008
Előző autója? Több Következő autója? Valami ehhez hasonló
Verdikt (9.0/10)

Lexus Rx 2003 (2003 - 2007)