Autók » Lexus » Is (2005-2012)

Is 220D

Első prémiumautóm, utolsó Lexusom

Első premiumautóm. Eddig volt avensisem, passatom, minden egyéb középkategóriás, és most jutottam el oda anyagilag, hogy csatlakozhatok a premium kategóriához. Egyedül a márkában hibáztam.
Nehéz volt dönteni, hogy mit is válasszak. Igazából 3 német (audi,merc,bmw) és ez a bizonyos japán közül választhattam. Feleségemet is be kellett vonni a vásárlásba, mivel nem saját pénzből veszem:). Az ő kis mazda 3masa tökéletesen működik, így ragaszkodott a lexushoz. Én meg nem tudtam dönteni, ezt választottuk. Sajnos.
Kényelmileg nagyon gyenge az autó. Az anyagok minősége nem jó, a helykinálat pedig 0. Tudom vásárlás előtt is láthattam volna. Csak tudják más egy álló autóba beülni, és más ugyanazzal utazni 300 kilómétert. A szalonban még azt mondtuk, igen nem nagy, de azért elférünk. Hát hosszú úton nem férünk. És hiányzonak nekem a speckó (bazsó mondta: "németes") megoldások belőle.
A motor nem rossz, viszont megbízhatatlan, és 3000után halott. Az avensisem ilyenkor még bőven húzott, ez mint a 20éves dízelek, elkezd "kerregni".
A fenntartásába én nem számolom bele azt a pénzt amit szervizre költöttem. Így olcsó, kimondottan olcsó fenntartani. Alkatrész, fogyasztás és minden tekintetben.
A megbízhatóságtól égnek áll a hajam. Gyári hibás kuplung és váltó, csere. Utána jöttek a gyakori motorhibák, ilyenkor minimum egy hetet szervizben tölött, ha nem többet. Aztán utazás, és mindíg rettegtem, hogy ne ilyenkor romoljon el. Ennyi lelket azér sulykoltak bele, mert hosszú út alatt sose romlott el. Mindíg mikor hazaértem és városban használtam akkor adta meg magát.

Valaki írta, hogy majd előbb utóbb mindenki lexussal fog járni. Erre rácáfolnék, én már biztosan nem. És amúgyis a német premiummárkák már utolérhetetlenek (mégmielőtt elfogultnak neveznek, valaki mondana nekem más nemzetiségű sikeres prem-gyártót???). Amúgyis, amíg a Lexus ilyen autókat gyárt nem jósolok neki nagy jövőt.
Ha valaki mégis lexusra vágyik elmondom mi az amiért megéri megvenni:
-ha működik nem rossz a motor, ha valaki nagyon finoman vezet.
-a futómű és a kormányzás kiváló
-olcsó fenntartani
-jól kezelhető
-szép

- Motorhiba(/hibák), kuplungcsere, váltócsere

Reálszisztéma
Kategóriához képest olcsó, viszont lassú, rutintalan.

Fenntartási költség (9) Évjárat 2006
Előző autója? Avensis Következő autója? most azt mondom BMW