Autók » Lexus » Es (1989-1996)

Es GS300

Gagyi luxusutánzat

Uj-Zelandon nehez europai autot talalni,ezert dontottem a tipus mellett.Azelott csak jot hallottam rola.Meglattam,gyemantfeher,fekete bor belso,surrogo V6-os.
Megvettem,De minek???Orszaguton 100-nal eppen ki lehet klima nelkul a 10 literbol jonni.Varosban 15-17 liter.Elkepeszto.Aztan egyszer csak elkezdett a vizem melegedni.Egyre rosszabb.Mint kiderult a "megbizhato" totoja V6-nak 180 ezer km-nel egyszeruen elrepedt a hengerfeje.Helyi kollegakkal beszeltem,nem voltak meglepve.Azt mondtak,eleg surun elofordul.Hatso hengersoron egy sima gyertyacsere tobboras muvelet,le kell bontani a fel motort.Egyebkent kulturalt jarasu,bar sztem 3.0 V6 letere nyomatekszegeny.Valtoja jo,hatso futomubol orokosen enyhe kopogas hallatszott,aminek okara nem tudtam rajonni ,meg mas sem.Keret nelkuli ablakok,100 felett befuj a szel,idegesito.A mutatos borburkolat alatt a karpit egy igenytelen papundekli vacak,szigeteles semmi.A beltere jol nez ki,de az ott felhasznalt anyagok olyan messze vannak a luxuskategoriatol,mint Mako Jeruzsalemtol.Zorgo olcso muanyagok mindenutt.Elektromos vacakokkal nem lehet a minoseget helyettesiteni.

- Hengerfej repedes

Magam