Autók » Land Rover » Discovery (2004)

Discovery 2.7 tdv6 HSE

Jó lenne, ha jó lenne.És JÓ lett!!!

Az autó szuper lenne, ha nem lenne állandóan rossz.Hosszabb útra menni vele nem ajánlott. Nem bírja sokáig, valami biztos elromlik. Leginkább az elektronika! Minden összefügg mindennel, ez jó, mert így ha valami elromlik, mindjárt 4-5 hiba lehetőség van. A teljesség igénye nélkül az elmúlt három évben cseréltek: 2x kompresszort, 1x komplett első lámpákat tokkal vonóval( xenon )audió fejegységet( most sem jó) futóműhöz tartozó mindenféle alkatrészeket, kormányművet,elektromos vezetéket, akumulátort, telefonszettet kivették( sosem lett működőképes). Szerencsére mindent garanciába cseréltek, de: a futómű úgy rossz ahogy van, 25-30 ekm után gumi csere (új garnitúra!).A gyár szerint a gumikopás oka hogy köves úton használom az autómat. Van egy Discovery2 kocsim úgyan azon a terepen használtam és most a munkatársam használja, szintén 160 ekm van benne, a második garnitúra gumival, nem a hatodikkal. A légrugók hol működnek hol nem, most éppen nincs rugózás, mert fogalmuk sincs hogy mi a hiba előidézője. A hiba nem mindig jelentkezik, ötletszerűen, hol van, hol nincs hiba/rugózás. Az audiórendszer szuper lenne hisz prémium csomag, de: a cd váltó akkor is cseréli a cd lemezt amikor rádiót hallgatok, vagy amikor ki van kapcsolva. Igazából ez csak bosszantó. A legjobb rész hátra van: A SZÉLVÉDŐ!!! Ez a gyártó legnagyobb húzása. A szervíz szerint a szélvédővel is merevítik a karosszériát! Ezért a legkisebb kavics felverődése után a szélvédő elreped, lehet cserélni. Nekem eddig talán 8x sikerült, de van amikor összevárok 2 követ. Egész olcsó, így, hogy van cascom. A kavics felverődés soha nem terepen repeszti be a szélvédőt! ( ezt csak azért jelzem hogy ne gondoljon valaki arra, hogy ott, extrém körülmények között könnyen előfordul az ilyen) Amúgy a szélvédő fűtőszálas, esőérzékelős, az olcsón cserélhető típus. Amikor jó az autó, és azért ilyen is van, azt kell mondjam, hogy minden terepen megállja a helyét, soha nem maradtam ott, sem vízben, sem sárban, mely néha tengely feletti is lehet (autópálya építésen is használom/tam). Van összehasonlítási alapom, a munkaterületen sok terepjáró megfordul, mindnél jobb, amikor JÓ! Sajnálom hogy máshová kell pártolnom, de nem szeretnék minden héten egy-két napot a szervizben tölteni. Az autó amúgy nagyon kényelmes, minden lényeges extra rendelhető, de nem éri meg az árát! Meggyőztek, így maradtam a Land Rovernél.

- Gyakorlatilag minden, ami elromolhat.Elektronika, futómű, audió, légrugó-kompresszor,kormánymű, telefon szett.

CÉL Szervíz, Bp.IX.Soroksári út
A szerelők és a műszaki gárda rendes, amit a gyár nem tud megjavítani Ők azt is megpróbálják. Ezt az autót valószínűleg nem lehet megjavítani. Már több mint 3 éve szenvedünk, az autó, a szervíz, és én. 2008 augusztusában meg lett a hibák okozója:
a hátsó differenciál mű! Cserélték.Azóta nem volt meghibásodás!

Fenntartási költség (3) Évjárat 2005
Előző autója? Discovery2 Következő autója? Land Rover Discovery3 TDV6 HSE
Verdikt (4.2/10)

Land Rover Discovery 2004 (2004)