Autók » Land Rover » Discovery (2004)

Discovery HSE

A terep királya

A Land Rover érzés olyan mint az Alfa. Aki szereti az a hibákkal együtt szereti, megcsináltatja, megcsinálja és nem kell más. Sajna az angol beteg fogalom létező dolog, de hát ez van. Terepen kiváló, és oda való (defender és discovery) a többi inkább a pucc.
Ez nem országúti paripa mely az aszfalthoz simulva gyűri a kilométereket. Ez az autó terepre való, oda hol igazán él és való. Átmegy 75 centi vízen, megbírkózik a tereppel, a sárral és szinte mindennel ami olyan kihívás ami nem egy mezei autónak való. Egy jól felszerelt példány kellő kényelmet nyújt és télen, fagyban elöl-hátúl meleget ad az ülésfűtés, a fűthető szélvédő percek alatt leolvasztja a jeget és nem számít a hideg motor. Nyáron a klíma hátul is hűt, sőt fagyaszt ha kell. A xenon lámpával és még látni is lehet. Terepgumival kiváló tereptulajdonságokkal bír és a diferenciálzárak megfelelő tapadást nyújtanak akár 35 centi sárban is. Ez terepjáró (discovery és defender) és terepre is valók. A Range Rover Sport I. is rendelkezik azokkal a lehetőségekkel mint egy Discovery III-IV. de mégsem. A Range Rover nem fordul úgy mint a Discovery, ezzel számolni kell, mert sokan úgy gondolják, hogy terepen azonosak, de nem azok. A Range Rover inkább pályára való, kényelmes, robosztus és megy a Discovery terepre!

- Csupán motorcsere 2.7 V6 egy kiváló autó sok problémával, de aki szereti az szereti. Mik a gondok? Mindegyiknél csak idő és futásteljesítmény kérdése: - - kézifék elektronika, motor, műanyag háza, fogaskerekei - - wandler 200.000 és 300.000 között tutira kuka, nem kis meló a csere - - légrugók és kompresszor, tíz évente cseréld ki és akkor SEMMI gond nincs vele - - kézifék kerékoldal egy gyenge megoldás, ha nem használod berohad, ha használod akkor majd elromlik, inkább használd

Fenntartási költség (3) Évjárat 2009
Előző autója? Q60 Következő autója? Discovery
Verdikt (6.2/10)

Land Rover Discovery 2004 (2004)