Autók » Land Rover » Defender (1990)

Defender 110 HT Td5

A "Kis" Defi

Miután sikerült egy balesetben összetörni a hobbiautónak használt Discovery-t (Népítélet 20 éves álom) nem volt elég a Land Roverből, kerestem rögtön a következőt. Képbe került újra a 2-es Disco, még egy szép 1-es Disco is (csak sajnos automata volt, az meg nem az én világom) összeakadtam egy szép 110-essel. Szerencsés vétel volt, mióta nem gyártják, az egekben vannak az árak, a "Kis Defi" viszont jó áron volt és az állapota is rendben volt.
Ugyan az a Td5-ös motor, ami kapott egy ugyan olyan szoftvert mint ami a Disco-t hajtotta, így már ezzel is lehet közlekedni.
Lehetne szidni a fűtést meg a kényelmet, de aki tudja mire számítson, és ilyet szeretne, az nincs meglepődve.
Terepen zseniális, ebben elöl és hátul is kapcsolható zárak vannak a gyári középsőn kívül. Sokal többet lehet bele pakolni, mint a Discoverybe, igaz csak 2 személyes, de így kényelmesebb aludni is benne mindenféle nomád kiránduláson.
Terepre való munkaautó, a hobbi mellett egy köbméter tüzifát is könnyű bepakolni a hátuljába.
Van még hátra fejlesztés, pár zavaró apróság, de élvezet vele minden méter.
A fogyasztása kb 1 literrel több, mint a Discoverynek volt, bár ugyan az a motor, de ez teljesen kocka forma és a váltóáttételezése is más.
Meg kell adni amit kér, és akkor nincs akadály előtte.

- Váltó 5. fokozat, terepváltó és szelepfedél olajfolyás.

landyservice.net

Fenntartási költség (4) Évjárat 1999
Megbízhatóság (5) Vezetett km 12000
Előző autója? Discovery 2 Td5 Következő autója? Nem adom el! :)
Verdikt (7.4/10)

Land Rover Defender 1990 (2005)