Autók » Land Rover » 88, 109 (1963-1986)

88, 109 S.III. ´88

A barátom

Mit szerethet az ember egy Land Rover S.III.-on? Talán a kényelmet, na azt nem, mert az nincsen. Akkor bizotsan gyors... hát nem. Akkor Keveset fogyaszt... hát nem, majdnem tíz liter. Akkor szép... Hát olyan csúnya, hogy az már szép. Akkor talán azt, hogy három hétig állt a minusz harminc fokban, s mikor reggel nem indult Anya Mercije, Apa Range Roverje, az öreg zokszó nélkül indult, megmentve a családot a kínos elkésést?l. Megmég szerethet? a brummogása, zakatolása, a csattogó ajtók, a bumfordi kinézete, s az, hogy olyan, mint egy jó öreg kutya, összes rigolyájával, mégis barátjává fogadott, s mindent megtesz érted. Hát ennyi. Amikor hozzám került még csak 27. éves volt. Most 33. De szerintem, bár azóta volt kb. tíz autóm, az öreg megmarad, mert néha tankolni kell, néha kell bele h?t?víz, száz évente olaj, meg gyertyacsere, a vizsgán mindig simán átmegy, s a legmegbízhatóbb autó, amit ismerek. Mondom ezt 4 Merci,1 Land Rover Discovery, 1. Range Rover, 6. VW, 3 Opel után. Aki teheti ilyet vegyen.

- Hazai hivatalos márkakeresked?knél kizárólag horrror áron, de van alternatív megoldás. Csak egy példa: szombat éjjel Somogybabod. kitörik a jobb hátsó féltengely. vasárnap indulni kéne haza Debrecenbe. Telefon Kelenföldre Sanyinak: Felkeltési felár, 1 óra múlva valaki jöhet a cuccért. Nem lesz olcsó, csak gyári van. Nem baj, kell, O.K. 15.000 Ft. lesz. Két óra múlva az új cuccot beépítjük Babodon, azóta is benne van. Szerintem ennyiért Lada utánygyártott féltengely kapható, Tesco gazdaságosban. Generátor Babodra menet, Kecskeméten: Taxis hoz egy passat elemet, Babodot kibírta, azóta is benne van, 5.000 Ft. M?szaki el?tt futóm?vesnél: kormányösszeköt? rúdfej gatya. Gyári, azonnal a Sanyitól 5.000 Ft. Szerintem olcsó a kocsi fentartása, ráadásul ritkán kell bármit venni hozzá.

Feri, Debrecen, Land Rover bolond.
Pisti, Debrecen, már egészen bolond, de még nem vett Landy-t, de már tervezi.

Fenntartási költség (10) Évjárat 1973
Megbízhatóság (10) Vezetett km 20000