Autók » Lancia » Ypsilon (2003-2011)

Ypsilon 1.2 16v argento

édes kis városi liba. arra pont jó amire használom

szerintem a legideálisabb városi autó, legalábbis az én igényeimhez. nem vagyok versenyz?, nincs családom és nem taxizom, ezért sem a teljesítmény, sem a csomagtartó mérete nem érdekel, sokkal inkább a design és az, hogy jól érezzem magam a kocsiban. nos, ez tökéletesen sikerült. kisautó létére teljes luxusérzet uralkodik a kormány mögött. amiért imádom az olasz autókat és amiért soha nem vennék mást, az pontosan az megmagyarázhatatlan hanyag elegancia amivel a kocsijaikat is tervezik. sokan tartják csajosnak, de engem ez egy cseppet sem izgat.

apróbb bosszúságok természetesen vannak, de ezek tényleg minimálisak. nem szerencsés a m?anyag küszöb, amit nekem az els? nap sikerül megrepesztenem. a kedvesem panaszkodik a hátsó kilátásra a puntoja után, de a 156-ot követ?en én már szerintem mindennel tudnék parkolni.

ami még tipikus olaszautós jelenség a lassú f?tés. ez így télen szemet szúr, de ez legyen a legnagyobb bajom.

ja, a teljesítményre és kényelemre vonatkozó maximális pontszámokat a saját kategóriatársaihoz, nem pedig a maseratikhoz és range roverekhez hasonlítva adtam. 1.2-es motortól többet nem várok (150 körül simán lehet utazni vele)

- eddig semmi. volt valami garanciális visszahívásos dolog amit javítottak rajta amikor olajcserére vittem, de nem is tudom mi lehetett.

eddig spqr, mert garanciális. utána természetesen szamosi. most vettem észre, hogy a garanciális szerelés közben eltünt a gumijavító készlet. :) mivel a szervíz össze többi alkalmazottja kifogástalanul és segít?készen viselkedett eddig, csak egy pontot vontam le a feltehet?en partizánakciónak min?sül? bugáért.

Fenntartási költség (3) Évjárat 2003
Előző autója? alfa romeo 156 1.6 ts Következő autója? csak olasz
Verdikt (7.3/10)

Lancia Ypsilon 2003 (2003 - 2007)