Autók » Lancia » Thema (2011)

Thema 3,0 V6 CRD

Elegáns-spotros nagyvas

Nagy, új autót akartam , nagy motorral. Nézegettem Mondeót, Mazdát, Superb-t, Passátot, Bmw-t, és akkor véletlenül a helyi kereskedésben megláttam ezt a járgányt. Kevés kilométer, magyarországi, full extra, lekövethető előélet, ismertem a tulajt is.Beleültem , kipróbáltam és eldőlt minden...Az elődje a 300C mindig is tetszett, de belülről is nagyon amerikai volt. Akinek volt már Chrysler-je (nekem volt egy PT Cruiserem) az tudja, hogy kívül -szerintem- gyönyörű, de belül...sz@r műanyagok , furcsa megoldások , stb. Na hát a Themára ez nem áll ! Amerikai külső, belül olasz design.Európán kívül Chrysler Thema néven fut.Állítólag 1.000.000.000.- dollárt öltek bele a fejlesztésbe.Nagyon kényelmes (Nápoly- Velence egy seggel meg se kottyant), brutál nyomaték (550nm, 240 LE), jó útfekvés legalábbis jó úton, mert a 20-as kerekek az egyenetlenséget nem kedvelik. Belűlröl is hatalmas,(állítólag nagyobb a tengelytávja, mint az A8-é) , a csomagtartó a hátsó hajtás miatt nem olyan nagy.
Fa berakás, két tónusú bőr, még a műszerfal is bőrös, dupla tetőablak, automata váltó. Csak 5 sebességes ez tudom nem sok, de nem érzem több gang hiányát.( 2400-at pörög 145-nél) Igaz ez az első automata autóm. Az elektronikájától tartok leginkább , egyszer már volt gond az immobiliserrel, de aztán "meggyógyult" .Elegáns, de mégis sportosnak is érzem. Asszem kicsit elfogult lett az írás, ezért mondok egy-két dolgot, amit nem annyira kedvelek benne. -Lehetne 4 kerekes- Én kibékülnék egy manuális váltóval is- Az automata ablaktörlő elég idiótán kapcsolgat-drága hozzá minden-

- Fékpofák, tárcsák (nehéz autó), kisebb elektronikai bibi(immobiliser).

Fenntartási költség (7) Évjárat 2012
Előző autója? Pt cruiser Következő autója? Nem tudom