Autók » Lancia » Thema (1984-1994)

Thema 2,5TD

Luxus Lady

Megrögzött olasz autó mániás vagyok.
Ezeknek az autóknak lelkük van, ha érzik, hogy szeretik őket, nem hagynak ott soha sem az út szélén.
A Thema már az ötödik olasz autóm volt. 2002. májusában vettem, egy kereskedésben, úgy, hogy látszott rajta: hónapok óta nem volt beindítva. Azonnal indult, és szerelem volt első látásra. közel négy évig használtuk és nagyon szerettük.
Szerintem ez volt az egyetlen olyan Thema az országban amiben automata váltó volt. Élményvolt vele autózni. itthon idegenkednek az automatától, de ez a váltó hibátlanul működött amíg nálam volt.
Maga a kocsi fantasztikusan kényelmes, és tágas, hosszú út után sem fáradt el benne az ember.
Az egész család imádta, ha nem rohad annyira talán még most is meglenne.
Szervízbe nem kellett hordanom, mert szinte mindent meg tudtam csinálni rajta. egyedül a karosszéria javítását, és a hengerfely felújítást végezte szerelő, de az összeszerelés már sk. történt.
Utódja egy Kappa lassan két éve szolgál szinte hiba nélkül.

- Generátor, 2x lett cserélve, valószínűleg hibás akksi miatt leégett. Kapott egy nagyobbat, az hiba nélkül működött.
- Gátas lett, meghegesztették, síkolták, magam raktam össze:90000Ft
- jobb első kerékcsapágy:10000
- Első-hátsó lengéscsillapítók: 15000/db
- Küszöb, ajtó csere mert rohadt, majd egy fényezés vizsga előtt.

a hengerfejet egy öreg szaki újította fel: 10

magam javítottam szinte mindent.

Fenntartási költség (7) Évjárat 1986
Előző autója? Ritmo Következő autója? Lancia Kappa