Autók » Lancia » Lybra (1999)

Lybra 2,4 JTD

Megbízható, gazdaságos, gyönyörű, ja és olasz!!!

Először is : Éljenek az olasz autók! Eddig minden autóm olasz volt és meg voltam elégedve minddel. A következő azért nem lesz olasz, mert olyan kategória jelenleg taljánban nem létezik.

Először igazából FIAT Stilót akartam venni. Mikor először megláttam a Lybrát egy márkakereskedésben, jobban szemügyre vettem, a belseje tetszett meg nagyon, onnantól már csak ez a típus érdekelt.
Figyeltem a hirdetéseket és amint az első 151 lovas 2,4 JTD megjelent azonnal lecsaptam rá.
Ez volt az első diesel autóm, ezért kicsit féltem is tőle.
Azt hittem, mivel nagy a nyomatéka (340 Nm) majd városban 5-ben tudok vele közlekedni. Hát nem így lett, 70 alatt nem érdemes 5-be tenni. Az áttétel így van megoldva de a fogyasztása így is gazdaságos.( 1420 kg és nagyátlagban 6,5-öt eszik !)
Viszont; cserébe 3000-es fordulaton viszi a 160-at, ami több mint gazdaságos, és közepes fordulatszám-tartományban bődületeset húz.
A futóműve inkább a lágy, kényelmes felé hajlik, viszont szélesebb gumival jókat lehet vele menni hegyi utakon is.
A belseje szerintem a formatervezés csúcsa, harmonikusan gyönyörű. Még a műfa és aluminium betétek is szépnek, igényesnek hatnak. Az alcantara kárpit szintén tökéletes választás.Télen meleg, nyáron hűvös.
Bézs színű, és a 3 év alatt a legcsekélyebb szinten sem piszkolódott el, nagyon kellemes a tapintása.
A külső megjelenése szintén egyedien szép.
A kategóriájához képest igen sok extra található benne és az egész belsejéből a jólét érzése és a harmónia sugárzik.
Szerintem méltánytalanul kevés fut belőle az utakon, ez az autó ennél sokkal jobb. A sok hasonló kategóriájú, "12 egy tucat" német rémségeket kenterbe veri.
A megbízhatósága tökéletes, sehol ott nem hagyott, mindig ( -27 fokban is ) azonnal indult, a téli havas utakon is jól teljesített, és a pesti " szántásban " is megfelelő volt a futóműve.
Igaz, mindig a legjobb - ha lehetett akkor gyárilag javasolt - anyagokkal viseltem gondját.
Nagyon a szívemhez nőtt. Nekem az autóim általában többet jelentenek egyszerű járműnél, kell hogy szeressek beleülni, öröm legyen a vezetése, vagy csak egyszerűen mondjuk az ablakból nézegetve jóérzés töltsön el. Na ez az autó ilyen volt.

- A normál karbantartásokon kívül
- 3 év alatt mindössze a klímakompresszor csapágyat, valamint az ehhez tartozó énnemtudommicsodákat kellett kicserélni. Elkopott, nyifogott, az ékszíjat kikezdte.
- 70 000,- ft volt, de kaptam hozzá egy klímatisztítást is.

A csapágynyifogással először a BEST Auto-hoz vittem.
Vizsgálgatták, honnan jöhet a hang, azt mondták nem hallanak semmit, nyugodtan járjak vele, nincs semmi baja.
Vagy fogalmuk sem volt róla mi nyikorog, vagy nem volt kedvük vele foglalkozni mert macerás.
Mindenesetre nem kértek egy vasat sem és kedvesek is voltak.

Alfa Szamosi Pesthidegkút. A fontosabb karbantartásokat valamint a csapágycserét itt csináltattam.
Maximális szakértelem /FIAT-ALFA-LANCIA/ !!! elfogadható ár, kicsit talán időigényesek, de lehet, hogy csak én vok türelmetlen.
Szerintem viszont az a lényeg egy szervízben, hogy értsenek ahhoz a márkához amit javítanak és szakszerűen legyen orvosolva a probléma valamint ne kérjenek horribilis összegeket. Ez itt kifogástalanul megvalósul, ezért mindenkinek melegen ajánlom.

Fenntartási költség (7) Évjárat 2002
Előző autója? Bravo HGT 2,0 Következő autója? Mitsubishi Outlander